طومار دادخواهی برای پایان دادن به نقض حقوق بشر در افغانستان به امضای تقریباً 200 هزار نفر رسید

© AP Photo / Ebrahim Noroozi4-летняя афганская девочка спит после работы на кирпичном заводе на окраине Кабула, Афганистан
4-летняя афганская девочка спит после работы на кирпичном заводе на окраине Кабула, Афганистан - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.08.2023
Telegram
سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید که 198612 نفر از سراسر جهان طومار دادخواهی این سازمان برای مردم افغانستان را امضا کرده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از دفتر منطقه ای عفو بین الملل در جنوب آسیا، قریب به 200000 نفر طومار دادخواهی برای پایان دادن به نقض حقوق بشر در افغانستان را یه امضا رسانده اند.
در این طومار سازمان عفو بین‌الملل که سال گذشته منتشر شد، آمده است که طالبان* نه تنها به وعده‌ی‌شان برای حمایت از حقوق مردم افغانستان عمل نکرده، بلکه چرخه‌ای خشونت را از سر گرفته‌اند و با مصونیت کامل دست به نقض حقوق بشر می‌زنند.
عفو بین‌الملل گفته است که حقوق بشر در افغانستان در همه جوانب مورد حمله قرار گرفته است و باید متوقف شود.
کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.05.2023
کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان: بخشش عمومی گروه طالبان دروغی بیش نیست
این سازمان تأکید کرده است که طالبان به نقض فاحش حقوق بشر در افغانستان، از جمله قتل‌های تلافی‌جویانه و حمله به اقلیت‌های قومی و مذهبی، زنان و دختران، دگرباشان جنسی، مدافعان حقوق بشر، اعضای جامعه‌ی مدنی، قضات، وکلا، مقام‌های دولتی سابق، روزنامه‌نگاران و دیگران فورا پایان دهند.
طالبان* — این گروه به دلیل فعالیت های تروریستی تحت تحریم های سازمان ملل قرار دارد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала