تجدید بیعت علما و بزرگان قومی به هبت الله آخندزاده

© Zabihullah Mujahidkabul ulama 30.08
kabul ulama 30.08 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.08.2023
Telegram
نشست یک روزه علما و بزرگان قومی در کابل با صدور اعلامیه پایان یافت
به گزاش اسپوتنیک، نشست عمومی علما و متنفذین در کابل، امارت اسلامی افغانستان را ثمره تلاش ها، جانفشانی های مردم مجاهد آن و حمایت از آنرا یک وظیفه شرعی و ملی می خواند. دیگر این که علما و روشنفکران خواستار امارت برای تعامل با جهان هستند.
1- نشست عمومی علما و متنفذین در کابل، امارت اسلامی افغانستان را ثمره تلاش ها و جانفشانی های مردم مجاهد آن می خواند و حمایت از آن را یک وظیفه شرعی و ملی می خواند.
2- علما از امارات می خواهند که در تعامل با جهان با در نظر گرفتن شریعت اسلامی، استقلال و موقعیت افغانستان، منافع ملی و مطالبات عصر، سیاست های لازم را به کار گیرد و از جامعه جهانی نیز درخواست کند. رفتار و تعامل منطقی و مسئولانه با نظام حاکم بر افغانستان و واقعیت های زمینی به گونه ای که تفاهم لازم و تعامل رسمی کامل بین دو طرف فراهم شود.
3- امارت اسلامی بر اساس سیاست خارجی اقتصاد محور خود نیز باید روابط اقتصادی خود را با همسایگان خود و کشورهای منطقه تقویت کند تا امکانات صادرات و واردات کشور را افزایش داده و بازار خوبی برای محصولات افغانستان ایجاد کند.
4- شرکت کنندگان در این نشست از تمامی تجار و سرمایه داران کشور می خواهند که سرمایه گذاری در کشور را افزایش داده و برای شهروندان شغل ایجاد کنند.
5- علما و روشنفکران از امارت اسلامی می خواهند که سهولت قوانین و حکمرانی در زمینه سرمایه گذاری، معادن و ساخت و ساز در شهرها را افزایش دهد و موانع را برطرف کند تا روندها سریعتر و ساده تر شود و همچنین فرصت های کاری افزایش یابد.
6- شرکت کنندگان در این نشست بر ضرورت علوم دینی و معاصر در کشور و تقویت نهادهای آموزشی و آموزشی تاکید کردند و از امارت اسلامی خواستند تا ارزش های اسلامی و سنت های جامعه افغانستان را در این زمینه مورد توجه قرار دهد. عمل؛
7- علما و شرکت کنندگان در این نشست رهبران امارت اسلامی افغانستان در مبارزه با مواد مخدر، جمع آوری و درمان معتادان، رسیدگی به مشکلات متکدیان و جلوگیری از اعمال بدی که منجر به انحراف جامعه می شود، می باشد. اقدامات محترمانه و خواستار توجه بیشتر امارت در اجرای برنامه های اصلاحی در جامعه به صورت تدریجی و ملایم.
8- شرکت کنندگان در این نشست از همه نهادهای ملکی و نظامی امارت می خواهند که به مبارزه با فساد متعهد باشند و اجازه ندهند کسی به امارت آسیب برساند، به مردم و بیت المال آسیب برساند.
9- شرکت کنندگان در نشست از امنیت و ثبات کلی کشور ابراز خرسندی کرده و از نهادهای امنیتی و دفاعی می خواهند که به امنیت کشور و حفاظت از مرزها توجه ویژه داشته باشند و اجازه ندهند این اتفاق بیفتد. امنیت و ثبات توسط فتنه گران و گروه های مخرب به چالش کشیده خواهد شد.
10- شرکت کنندگان در نشست از جامعه جهانی تقاضای جدی دارند که کمک های مالی لازم را به دولت فعلی ارائه کند و برای رفع محدودیت های بانکی و رهاسازی دارایی های مسدود شده افغانستان گام های سریع بردارد.
ملا محمد حسن اخند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 30.06.2022
آغاز نشست علمای طالبان در کابل؛ نخست‌وزیر طالبان خواستار حمایت از نظام این گروه شد
11- ما شرکت کنندگان در جلسه از همه مسئولین امارت اسلامی اکیدا تقاضا داریم که تمامی دستورات و فرامین حضرت امیرالمومنین رضی الله عنه را اجرا کنند و با متخلفان برخورد جدی کنند.
12- ما شرکت کنندگان جلسه یک بار دیگر از رهبری امارت اسلامی حضرت امیرالمومنین رحمت الله علیه ما بیعت خود را تجدید می کنیم، به همین ترتیب، حمایت و حمایت امارت اسلامی را از تمام مردم مرکز و ولسوالی های ولایت کابل اعلام می کنیم.به گزاش اسپوتنیک، نشست عمومی علما و متنفذین در کابل، امارت اسلامی افغانستان را ثمره تلاش ها، جانفشانی های مردم مجاهد آن و حمایت از آنرا یک وظیفه شرعی و ملی می خواند. دیگر این که علما و روشنفکران خواستار امارت برای تعامل با جهان هستند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала