نماینده مجلس ایران: نباید به داعش اجازه قدرت گرفتن در افغانستان را داد

© AP Photo / Mohammad Hannon, FileIn this Friday, Sept. 14, 2012 file photo, Libyan followers of Ansar al-Shariah Brigades chant anti-U.S. slogans during a protest in front of the Tibesti Hotel, in Benghazi, Libya, as part of widespread anger across the Muslim world about a film ridiculing Islam's Prophet Muhammad
In this Friday, Sept. 14, 2012 file photo, Libyan followers of Ansar al-Shariah Brigades chant anti-U.S. slogans during a protest in front of the Tibesti Hotel, in Benghazi, Libya, as part of widespread anger across the Muslim world about a film ridiculing Islam's Prophet Muhammad - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.08.2023
Telegram
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران با بیان اینکه حضور داعش در جلال آباد افغانستان گزارش شده است،افزود: داعش پس از تحولات افغانستان به شکل دیگری در این کشور ظاهر شد و بسیاری از کشورهای منطقه نیز اخیراً نسبت به حضور این گروه در افغانستان واکنش نشان داده اند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از تسنیم، فداحسین مالکی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران با اشاره به تحرکات داعش در افغانستان، اظهار داشت: پس از شکست داعش در عراق و سوریه با فرماندهی سردار سلیمانی این پیش بینی وجود داشت که حامیان گروه تروریستی داعش به دنبال سرزمین جدیدی برای استقرار این گروه باشند که متاسفانه افغانستان را برای استقرار داعش انتخاب کردند.
وی با بیان اینکه حضور داعش در جلال آباد افغانستان گزارش شده است،افزود: داعش پس از تحولات افغانستان به شکل دیگری در این کشور ظاهر شد و بسیاری از کشورهای منطقه نیز اخیراً نسبت به حضور این گروه در افغانستان واکنش نشان داده اند. از این رو ما باید باید مراقبت جدی در مرزهای شرقی داشته باشیم؛ زیرا حضور داعش در افغانستان بسیار نگران کننده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران با اشاره به نقش داعش در ناامنی ها و تحرکات تروریستی داخل کشور نظیر حوادث شیراز، گفت: در سفری که هیئت پارلمانی کشورمان به پاکستان داشت طی دیدار با مقامات ارشد امنیتی و سیاسی این کشور، نسبت به اقدام تروریستی داعش در اجلاس علمای پاکستانی و فعال شدن مجدد تکفیری ها هشدار داده شد.
حرم شاهچراغ شیراز - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.08.2023
عامل انتحاری مسجد شاهچراغ ایران در اردوگاه داعش در افغانستان آموزش دیده بود
مالکی تصریح کرد: در این نشست تصمیم گرفته شد که با حاکمان فعلی افغانستان در این مورد مذاکراتی انجام شود چرا که قدرت گرفتن مجدد داعش با حمایت آمریکا در افغانستان، منطقه و دنیا را با بحران امنیتی جدیدی مواجه می کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала