قمی از جامعه جهانی خواست تا از مهاجران افغانستان در ایران حمایت کنند

© Photo / @SpecialIranدیدار حسن کاظمی قمی با اشتفان پریزنز هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در ایران
دیدار حسن کاظمی قمی با اشتفان پریزنز هماهنگ کننده سازمان ملل متحد در ایران - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.08.2023
Telegram
حسن کاظمی قمی در صفحه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) نگاشته است که توسعه دیپلماسی با سازمان ملل در مورد حمایت از پناه‌جویان افغان مقیم ایران یکی از اهداف این کشور می‌باشد.
به گزارش اسپوتنیک، حسن کاظمی قمی، نماینده ویژه رییس جمهور ایران در امور افغانستان و سفیر این کشور در کابل، با اشتفان پریزنر هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در ایران در مورد حمایت‌های بین‌المللی از پناه‌جویان افغان در این کشور گفت‌وگو کرده است.
کاظمی قمی تصریح کرده است: "توسعه دیپلماسی با سازمان ملل متحد در چارچوب طرح توسعه ملی و تعریف نقشه راه مشخص، به‌منظور جلب حمایت‌های بین‌المللی از پناه‌جویان افغانستانی یکی از موضوعات مهمی بوده که از سوی تهران دنبال می‌شود."
وی همچنان از امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت صحت ایران و سازمان‌های UNFPA و UNFPA در زمینه ایجاد تسهیلات صحی برای پناه‌جویان افغان خبر داده است.
حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.08.2023
دعوت وزیر خارجه ایران برای سفر به کابل از سوی طالبان
سفیر ایران افزوده است: "عقد تفاهم همکاری آموزش و ارتقا سطح مهارت تعدادی از نرس و قابله‌های افغانی که فی مابین وزارت صحت و آموزش صحی ایران و این دو نهاد صورت گرفت؛ نویدبخش ‌توسعه همکاری‌ها با سازمان ملل متحد و سازمان‌های تخصصی آن است."
نماینده ویژه رییس جمهور ایران در حالی خواستار حمایت جامعه جهانی از پناه‌جویان افغان مقیم این کشور شد که میلیون‌ها افغان پس از تسلط دوباره طالبان بر افغانستان، به‌دلیل نبود زمینه کاری وارد ایران شده‌اند. افغان‌های مقیم ایران که به‌گونه غیرقانونی وارد این کشور شدند، از آموزش، تحصیل و حتا دریافت خدمات صحی محروم هستند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала