- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

تلاش ناکام رژیم کی‌یف برای انجام حملات تروریستی پهپادی به مسکو + ویدئو

© Sputnik / Ramil Sitdikov /  مراجعه به بانک تصاویر حمله پهپادی کییف به مسکو
حمله پهپادی کییف به مسکو - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.08.2023
Telegram
شهردار مسکو از خنثی سازی حملات تروریستی پهپادی رژیم کی‌یف به مسکو و حومه شهر خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، سرگئی سوبیانین، شهردار پایتخت روسیه اعلام کرد که نیروهای دافع هوایی دو پهپاد تهاجمی اوکراین را در منطقه مسکو سرنگون کردند.
در این پیام آمده است: "نیرو های دافع هوا دو پهپاد تهاجمی را، یکی در منطقه کراسنوگورسک و دیگری در منطقه چاتسوف، منهدم کرد . نیروهای ویژه به محل حادثه رفتند."
بدین ترتیب نیبرو های دافع هوایی در روزهای 19، 20 و 21 آگست از حمله به تأسیسات پایتخت جلوگیری کردند. در 18 آگست ، سیستم دافع هوایی یک پهپاد را منهدم کرد که لاشه آن در منطقه اکسپوسنتر سقوط کرد و به نمای غرفه آسیب رساند. دو دستگاه دیگر در 10 آگست سرنگون شدند.
در پی انهدام پهپاد اوکراین در کراسنوگورسک در حومه مسکو، یک ساختمان 25 طبقه آسیب دید و قطعات پهپاد منهدم شده روی زمین افتاده است. نما و شیشه های این ساختمان و موتر های پارک شده در مجاورت این ساختمان نیز آسیب دیده اند.
موتر های که در آن نزدیکی پارک شده بودند نیز آسیب دیدند. بسیاری از ساکنان، ساختمان را ترک کردند به خیابان رفتند، نیروهای اضطراری از جمله یک آمبولانس در محل حاضر شد. امدادگران ساختمان آسیب دیده را بازرسی می کنند.
در پیاده رو نزدیک ساختمان تکه هایی از یک هواپیمای بدون سرنشین و قسمت هایی از چهارچوب پنجره‌ها، قطعاتی از نما وجود دارد. این محل بسته شده است.
یکی از ساکنان این ساختمان آسیب دیده در کراسنوگورسک گفت که از صدای بلندی بیدار شد، پنجره های آپارتمانش شکسته شده است. موتراو نیز آسیب دیده. اکنون به گفته وی، امدادگران و پلیس در این ساختمان کار می کنند، هنوز مشخص نیست ساکنان چه زمانی می توانند به آپارتمان های خود بازگردند. این زن افزود که تمام سرویس های خدمات کمک های سریع به محل وقوع حادثه رسیدند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала