کارشناس: بدون حمایت خارجی "اکواس" قادر نخواهد بود به نایجر حمله کند

© AFP 2023Нигерские военнослужащие во время митинга сторонников военного переворота на стадионе в Ниамее
Нигерские военнослужащие во время митинга сторонников военного переворота на стадионе в Ниамее - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.08.2023
Telegram
سردبیر خبرگزاری نیجر پرس می‌گوید، امکان مذاکره همچنان باقی است، مداخله تهدیدی برای اعمال فشار است.
به گزارش اسپوتنیک، نیروهای انجمن منطقه ای جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا (اکواس) بدون حمایت خارجی قادر به حمله به نایجر نخواهند بود. این نظر توسط عبدالرحمن شیهو، سردبیر خبرگزاری نیجر پرس (NAP) بیان شده است که در مورد تهدیدات "اکواس" مبنی بر آغاز خصومت علیه نایجر و سفر هیئت این انجمن به نیامی اظهار نظر کرده است.
سربازان نایجر در مبارزه با تروریسم سخت گیر شده اند.
شاهو گفت: "ما مطمئن هستیم که بدون کمک خارجی "اکواس" نمی تواند به نایجر حمله کند، سربازان ما در مبارزه با تروریسم و ​​شورش ها سرسخت هستند." "امکان مذاکره همچنان باقی است، مداخله تهدیدی برای اعمال فشار است."
این کارشناس در ادامه افزود: وی در عین حال خاطرنشان کرد که این هشدارها هیچ تاثیری بر مقامات و مردم نایجر نداشته است. "گواه آن بسیج فعال داوطلبانی است که می خواهند برای وطن قیام کنند. امروز زنان ما در پایگاه نیروی هوایی فرانسه در نایجر تظاهراتی تحصن کردند تا خواستار خروج نیروهای فرانسوی پس از قدرت جدید در نایجر شوند. این کشور، شورای ملی نجات وطن (NCSR)، توافقات دوجانبه را محکوم کرد.
Французские солдаты во время эвакуации граждан Франции из Нигера  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.08.2023
هیئتی از جامعه اقتصادی غرب افریقا وارد پایتخت نایجر شد
کودتایی که در نایجر رخ داد، چهارمین کودتای متوالی در کشورهای "اکواس" است. و در همه موارد، ما در مورد مستعمرات سابق فرانسه صحبت می کنیم، این نشان دهنده تمایل کشورهای افریقایی برای تجدید نظر در روابط دور از مطلوب با قدرت استعماری سابق در شرایطی است که دموکراسی به حفظ نخبگانی که از منافع حامیان غربی خود محافظت می کند، تقلیل می یابد.
در 19 اگست، یک هیئت "اکواس" وارد نیامی شد که هدف آن یافتن راه هایی برای حل مسالمت آمیز بحران است. این هیئت از شورشیان خواست تا بزوم را آزاد کنند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала