کی‌یف بیش از 400 سرباز را در دو جهت از دست داد

© AP Photo / Evgeniy MaloletkaУкраинские военнослужащие в городе Часов Яр под Артемовском.Архивное фото
Украинские военнослужащие в городе Часов Яр под Артемовском.Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.08.2023
Telegram
وزارت دفاع روسیه میگوید، کی‌یف بیش از چهارصد سرباز را در مسیرهای دونتسک و دونتسک جنوبی از دست داد.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که نیروهای اوکراین طی یک روز در دو مسیر بیش از 400 سرباز خود را از دست داده اند.
در جهت دونتسک، اقدامات فعال و هماهنگ قطعات نیروهای "جنوب" با پشتیبانی هوانوردی تهاجمی و ارتش، در یک شبانه روز سه حمله نیروهای مسلح اوکراین در مناطق شهرک های آودیفکا، بیریستوویه، مارینکا در جمهوری خلق دونتسک با موفقیت دفع شد.
در گزارش وزارت دفاع روسیه آمده است: بیش از 220 نظامی اوکراینی کشته و زخمی شده شدند، یک تانک، سه موتر زرهی، پنج دستگاه موتر، یک سیستم توپخانه‌ای ام 777 ساخت امریکا، یک هویتزر دی-20 و دو دستگاه توپخانه خودکششی گووزدیکا منهدم شدند.
Российские военнослужащие в колонне военной техники на шоссе возле границы с Украиной в Армянске - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.08.2023
اوکراین در جریان شبانه روز اخیر 70 بار قلمرو جمهوری دونتسک را هدف قرار داد
علاوه بر این، در مناطق شهرک های درژینسک، دیلییفکا و نووپوکروفسکویه جمهوری خلق دونتسک، سه نقطه تامین مهمات نیروهای مسلح اوکراین منهدم شد.
در جهت یوژنودونتسک، قطعات نیروهای "وستوک"، حملات هوایی عملیاتی-تاکتیکی، آتش توپخانه و سیستم‌های شعله‌انداز سنگین حمله دشمن را در منطقه شهرک نیکولسکویه دفع کردند و همچنین یگان های قوای مسلح اوکراین را در مناطق شهرک های اوروژاینویه و استارومایورسکویه جمهوری خلق دونتسک شکست دادند.
در اعلامیه این وزارت آمده است: در یک شبانه روز در نتیجه نبرد، حداکثر 210 سرباز اوکراینی، یک تانک، دو موتر جنگی پیاده نظام، دو موتر زرهی جنگی، سه موتر، یک سیستم توپخانه‌ای ام 777 ساخت امریکا و همچنین یک ضد تانک ام تی 12 "راپیر" اسلحه نابود شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала