وزارت اطلاعات ایران از دستگیری و کشته شدن 196 تروریست در ارتباط با دو حادثه شاهچراغ خبر می‌دهد

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / وزارت اطلاعات ایران
وزارت اطلاعات ایران  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.08.2023
Telegram
تسنیم: 196 تروریست تکفیری بین دو حادثه شاهچراغ دستگیر ویا کشته شده اند.
به گزارش اسپوتنیک، تسنیم به نقل از وزارت اطلاعات ایران می نویسد که در مجموعه عملیات‌های معطوف به واقعه سال گذشته حرم شاهچراغ (ع)، ۲۶ عامل تکفیری دستگیر شدند که جملگی از ملیت‌های جمهوری آذربایجان، تاجیکستان و افغانستان بودند.
داعش که مسئولیت عملیات سال گذشته را برعهده گرفته بود، پس از محاکمه و مجازات تعدادی از عوامل آن جنایت اعلام نمود که به عملیات انتقامی مبادرت خواهد ورزید.
از آن پس تروریست‌های متعددی را به سوی ایران روانه کرد که جملگی تروریست‌ها، یا در مبدأ یا در مرز‌های کشور، در درگیری با سربازان گمنام امام زمان (عج) معدوم شدند و یا در داخل دستگیر و در مسیر محاکمه قرار گرفتند.
بدین‌سان از حادثه اول تا دوم شاهچراغ، تعداد 196 تروریست تکفیری معدوم یا بازداشت شدند عامل عملیات تروریستی اخیر دقیقاً از سنخ همان تروریست های تکفیری پیش گفته است که با کمال تأسف و دریغ به داخل کشور رخنه نموده است.
حرم شاهچراغ شیراز - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.08.2023
عامل انتحاری مسجد شاهچراغ ایران در اردوگاه داعش در افغانستان آموزش دیده بود
انتخاب زمان انجام هر دو عملیات تروریستی در حرم حضرت شاهچراغ کاملاً معنادار است در سال گذشته، همزمان با اغتشاشات دشمن ساخته پاییز و در سال جاری، در آستانه سالگرد آن وقایع در روزهای اخیر، عناصر مهم دیگر اعزامی از سوی کانون‌های تروریست‌پرور، در دام های امنیتی گرفتار شدند که در زمان مقتضی پیرامون آن‌ها اطلاع‌رسانی خواهد شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала