باشندگان استانبول 61 روز آب برای نوشیدن دارند

© AFP 2023 / Yasin AkgulВид сверху на покрытое слизью Мраморное море в гавани Стамбула
Вид сверху на покрытое слизью Мраморное море в гавани Стамбула - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 17.08.2023
Telegram
تنها دو ماه آب نوشیدنی در استانبول به دلیل کم عمق بودن مخازن باقی مانده است.
به گزارش اسپوتنیک، NTV گزارش داد، که تنها دو ماه آب در مخازن تامین کننده استانبول باقی مانده است و اگر خشکسالی ادامه یابد، وضعیت بحرانی خواهد شد.
این شبکه تلویزیونی گفت: "بنابراین، برای باشندگان شهر 91 روز آب باقی مانده است، اما اگر در نظر بگیرید که 25 درصد آن تبخیر شود، آنگاه ذخیره تنها 61 روز دوام می آورد".
Вид на Стамбул с холма - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.11.2021
طوفان شدید در استامبول جان دو نفر را گرفت+ویدیو
بر پایه گزارش اداره منابع آب و فاضلاب استانبول (İSKİ)، میزان پر شدن مخازن تا روز چهارشنبه 33.37 درصد - بیش از 289 میلیون متر مکعب است. به طور میانگین در جریان دو هفته گذشته این شهر از سه تا سه و نیم میلیون متر مکعب در روز آب مصرف کرده است.
در عین حال در جریان دو هفته سطح آب بیش از چهار درصد کاهش یافته است. بر اساس اطلاعات ارائه شده از سوی این اداره، تنها در سال 2014 در همین مدت، 17 درصد مخازن پر شده و در هشت سال آینده این سطح به زیر 52 درصد نرسیده است. در اگوست گذشته، مخازن 62 درصد پر بود.
اداره منابع آب و فاضلاب استانبول گزارش داد، که نیمی از ده مخزن بزرگ عملا کم عمق هستند: آنها کمتر از دو درصد پر هستند. بیش از 80 درصد از ذخایر آب در حال حاضر در سه مخزن - اومرلی، دارلیک و ترکوس است.
بر اساس پیش بینی های هواشناسی در استانبول در جریان ده روز آینده بارش پیش بینی نمی شود، دمای هوا از 30 تا 32 درجه خواهد بود. شهردار شهر اکرم امام اوغلو از شهروندان خواست در مصرف آب صرفه جویی کنند.
یادآوری می کنیم، که در سال های پسین کمبود آب در برخی از کشورها به یک مشکل بسیار بزرگی تبدیل شده و کارشناسان می گویند، که به زودی درگیری میان کشورها به خاطر آب رخ خواهد داد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала