ترامپ ممکن روانه زندان شود؟

© Carlos Barriaترامپ: بایدن حق ندارد ادعای پیروزی در انتخابات را مطرح کند
ترامپ:  بایدن حق ندارد ادعای پیروزی در انتخابات را مطرح کند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.06.2023
عضو شوید
رئیس‌جمهور پیشین امریکا قرار است تا لحظات دیگر برای دومین بار ظرف سه ماه گذشته در دادگاه حاضر شود.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور پیشین امریکا قرار است تا ساعاتی دیگر برای دومین بار ظرف سه ماه گذشته در دادگاه حاضر شود.
هیئت منصفه یک دادگاه فدرال چند روز پیش علیه دونالد ترامپ در پرونده نگهداری اسناد محرمانه اعلام جرم کرد تا یک پرونده قضائی دیگر به کارنامه تنها رئیس‌جمهورِ دو بار استیضاح‌شده آمریکا اضافه شود.
در کیفرخواستی که روز جمعه منتشر شد مشخص شده که علیه او در ۳۷ مورد اعلام جرم شده است.
نگهداری اطلاعات کشور، تلاش برای ممانعت در اجرای عدالت، مخفی‌سازی مفسدانه اسناد، مخفی‌سازی اسناد مرتبط با تحقیقات فدرال و بیان اظهارات غلط از جمله موارد اتهامی هستند که ترامپ با آنها روبرو شده است.
او اتهامات علیه خود را رد کرده و گفته قرار است امروز سه‌شنبه در یک دادگاه فدرال در میامی حاضر شود.
محاکمه ترامپ تقریباً یک سال بعد از آن صورت می‌گیرد که اف.بی.آی بعد از جستجوی محل سکونت ترامپ در عمارت "مار-ئه-لاگو" بیش از ۱۰۰ سند محرمانه کشف کرد.
وزارت دادگستری آمریکا پاییز سال گذشته "جک اسمیث" را به عنوان قاضی ویژه این پرونده برای انجام تحقیقات در این پرونده و تعیین اینکه آیا اقدام ترامپ غیرقانونی بوده است یا نه تعیین کرد.
Бывший президент США Дональд Трамп. Архивное фото  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.05.2023
دادرسی پرونده ترامپ درباره ای جعل مدرک ها در مارچ 2024 آغاز می شود
رسانه‌های آمریکا مدعی شده‌اند اسمیث برای پیشبرد تحقیقات خود تقریباً با همه کارکنان عمارت ترامپ در مار-ئه-لاگو مصاحبه کرده است.
هر چند ترامپ در ماه اپریل هم برای تفهیم اتهام در یک دادگاه فدرال در نیویورک حاضر شد، این بار به نظر می‌رسد به دلیل مواجه شدن با اتهام‌های فدرال مجازات‌های سنگین‌تری در انتظار او است.
در این شرایط اینکه آیا ممکن است ترامپ بعد از جلسه تفهیم اتهام در دادگاه بازداشت شود به سوال عده زیادی از مردم در آمریکا و دیگر نقاط جهان تبدیل شده است.
کارشناسان مسائل حقوقی در آمریکا گفته‌اند که بعید است که ترامپ بعد از جلسه تفهیم اتهام امروز بازداشت شود. به احتمال زیاد، او همانند حضور چند ماه پیش خود در دادگاه بعد از جلسه امروز آزاد خواهد شد.
اما این به معنای آن نیست که حبس و بازداشت اصلاً در انتظار ترامپ نیست. کارشناسان مسائل حقوقی به رسانه‌های آمریکا گفته‌اند چنانچه ترامپ در پرونده نگهداری اسناد محرمانه مجرم شناخته شود ممکن است با مجازات زندان روبرو شود.
۳۱ مورد از اتهامات ترامپ- طبق گفته کارشناسان- ذیل "قانون جاسوسی آمریکا" قابل بررسی هستند. چنانچه فردی ذیل این قانون مجرم شناخته شود می‌تواند به تحمل حبس تا ۱۰ سال محکوم شود.
۴ اتهام دیگر ترامپ به مخفی کردن اسناد، توطئه و مضایقه اطلاعات مربوط می‌شوند که هر یک می‌توانند با مجازات تا ۲۰ سال زندان جریمه شوند.
دو اتهام دیگر- اظهارات غلط و تلاش برای مخفی‌کاری- نیز هر یک می‌توانند با تحمل حبس تا ۵ سال روبرو شوند.
کارل توبیاس، استاد دانشگاه حقوق در دانشگاه ریچموند ویرجینیا به بی بی سی گفت: "این اتهامات بسیار جدی هستند. جزئیات زیادی در [اتهامات علیه ترامپ] وجود دارند و بخشی از آنها بسیار بد هستند."
او گفت: "البته همه اینها باید ثابت شوند، اما اطلاعات خیلی زیادی در کیفرخواست وجود دارند که برای من مجاب‌کننده به نظر می‌رسند و ممکن است برای هیئت منصفه هم همین‌طور باشد."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала