دستگیری جوان ۱۹ ساله در امریکا به اتهام تلاش برای ربودن بایدن

© AP Photo / Andrew HarnikВыступление президента Джо Байдена о банковской системе в Белом доме
Выступление президента Джо Байдена о банковской системе в Белом доме - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.05.2023
Telegram
یک جوان ۱۹ ساله در امریکا به اتهام تلاش برای ربودن رئیس‌جمهور کشورش و آسیب زدن به او دستگیر شده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از فارس، رسانه‌های امریکا گزارش داده‌اند مقام‌های مجری قانون در واشنگتن دی.سی می‌گویند: اقدام فردی که روز دوشنبه با یک لاری به حصارهای امنیتی نزدیک کاخ سفید کوبید عامدانه انجام شده است.
بر پایه ای نوشته وبگاه "NPR"، پژوهش های نخستین پولیس نشان می‌دهد، که فردی به نام "سایوارشیث کاندولا" در اقدامی عامدانه به تیرک‌های کنار میدان "لافایت" کوبید.
میدان لافایت حدود ۳۰ هزار متر با پارک رئیس‌جمهور در واشنگتن فاصله دارد اما ان پی ار نوشته این حادثه ساعت ۲۱:۴۰ دوشنبه پیرامون خیابان شانزدهم این میدان که چند قدم با کاخ سفید فاصله دارد رخ داد.
کاندولا توسط پولیس پارک دستگیر و به حمله با سلاح خطرناک، استفاده نادرست از وسیله نقلیه موتوری، تهدید به قتل/ربودن و آسیب زدن به رئیس‌جمهور، معاون رئیس‌جمهور یا اعضای خانواده و تخریب اموال دولت فدرال متهم شد.
شبکه خبری ان.بی.سی نیوز نیز گزارش داد، که فرد مظنون اظهارات تهدیدآمیزی علیه کاخ سفید مطرح کرده و یک پرچم نازی توسط مقام‌های مسئول در صحنه از او کشف و ضبط شده است.
سخنگوی سرویس مخفی امریکا که وظیفه محافظت از رئیس‌جمهور و خانواده او را به عهده دارد گفته که هیچ یک از کارکنان کاخ سفید در این حادثه مجروح نشده‌اند.
مسئولان امریکایی هنوز از اظهارنظر درباره اینکه آیا بایدن هنگام وقوع این حادثه داخل کاخ سفید بوده یا خیر اظهارنظر نکرده‌اند.
تلاش برای ورود به ساختمان کاخ سفید رویداد بی‌سابقه‌ای در آمریکا نیست.
در یکی از جدی‌ترین حوادث از این دسته، روز ۱۰ اگوست سال ۲۰۲۰ مردی ۵۱ ساله پس از آنکه در نزدیکی ساختمان کاخ سفید به یک مأمور پولیس گفت، که مسلح است هدف شلیک پولیس قرار گرفت.
این مرد که غیرمسلح بود پس از دستگیری به درمانگاه منتقل شد و سپس به یورش متهم شد. این رویداد موجب شد رئیس‌جمهور امریکا که در حال برگزاری نشست خبری درباره کرونا بود توسط مأموران مخفی به بیرون از نشست هدایت شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала