افغانستان چهارمین کشور جهان در معرض خطر آشفتگی بشری

© Sputnikفقر در افغانستان: کاکا نعیم
فقر در افغانستان: کاکا نعیم - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.05.2023
Telegram
اتحادیه اروپا می‌گوید، که افغانستان چهارمین کشور در معرض خطر از لحاظ آشفتگی های بشری و بلایای طبیعی است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اطلاعات روز، نمایندگی اتحادیه اروپا در افغانستان امروز (یک‌شنبه، ۱۷ ثور) در تویترش نوشته است که انتظار می‌رود تغییرات اقلیم آسیب بیشتری بر زندگی مردم افغانستان وارد کند.
اتحادیه اروپا افزوده است، که برای حمایت از مردم افغانستان در یافتن راهکارهای مبارزه با تغییر اقلیم و کاهش اثرات آن در خط مقدم قرار دارد.
میلیون ها نفر در افغانستان با گرسنه‌گی شدید مواجه می باشند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.02.2023
آلمان: گروه طالبان کارگذار گرسنگی و نرسیدن خدمات به مردم افغانستان‌ است
اتحادیه اروپا در مورد سایر کشورهای در معرض خطر بحران‌های بشری جزئیاتی نداده است.
چند روز پیش کمیته بین‌المللی نجات نیز گفته بود که افغانستان با ورود به سومین سال خشک‌سالی، با پشت‌سر گذاشتن زمستان مرگبار همراه با سرمای شدید، فرف و سیل در بسیاری از مناطق کشور، در جمع ده کشوری قرار گرفته که بدترین آسیب را از تغییرات اقلیمی متحمل شده است.
از طرفی هم، سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل ملل در گزارشی درباره‌ی بحران‌های غذایی، گفته است که افغانستان در جمع هفت کشوری است که شهروندان آن با فقر و گرسنگی حاد مواجه هستند.
یادآوری می کنیم، که پس از فرو افتادن دولت پیشن افغانستان به‌دست گروه طالبان پس از یک معامله پیچیده و پنهانی با امریکا، میزان فقر و بیکاری نیز در کشور افزایش پیدا کرده است. درحال حاضر بیش از ۹۰ درصد مردم افغانستان زیر خط فقر قرار دارند و بیشتر به کمک‌های بشردوستانه وابسته هستند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала