اولین عربی که به فضا قدم می گذارد کیست؟

© AFP 2023
 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.04.2023
Telegram
سلطان النیادی فضانورد اماراتی روز جمعه ایستگاه فضایی بین المللی را ترک کرد و اولین شهروند عرب شد که در فضا قدم زد، رویدادی که امارات متحده عربی آن را "تاریخی" توصیف کرد.
به گزارش اسپوتنیک، النیادی (41 ساله) چهارمین فضانورد یک کشور عربی و دومین فضانورد از امارات است که در یک ماموریت فضایی شرکت می کند، اما اولین فضانورد عرب است که ایستگاه فضایی بین المللی را حدود 6 ساعت و 30 دقیقه ترک می کند.
و مرکز فضایی محمد بن راشد امارات متحده عربی در وب سایت خود اعلام کرد که النیادی با پوشیدن لباس فضایی با پرچم امارات "اولین راهپیمایی فضایی توسط یک فضانورد عرب" را انجام داد و خاطرنشان کرد که این رویداد یک دستاورد "تاریخی جدید" است."
شیخ محمد بن راشد، نخست وزیر امارات متحده عربی گفت: این ماموریت که دستاورد اماراتی و عربی در زمینه علوم فضایی است، پس از تلاش، تلاش و پشتکار در طول سه سال انجام شد.
وی افزود: پس از 3 سال آموزش فشرده، امروز شاهد اولین ماموریت سلطان النیادی برای پیاده روی در فضای خارج از جو و انجام ماموریت برای نصب قطعات جدید و انجام تعمیرات در ایستگاه فضایی بین المللی بودیم... اولین اماراتی. ... اولین عرب ... اولین مسلمان ... که در فضا قدم زد." فضای بیرونی ... ما به این افتخار می کنیم."
خبرگزاری امارات به نقل از شیخ محمد بن راشد گفت: "آنها می گویند که دو سوم ستارگان در آسمان نام های عربی دارند... عرب ها توانا هستند... عرب ها می آیند... عرب ها خلاق هستند اگر ما تصمیم داریم روی علم تمرکز کنیم، روی جوانان سرمایه گذاری کنیم و از تفاوت ها دوری کنیم."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала