آتش زدن قرآن و اهداف استراتژیک پشت پرده آن

© AFP 2023 / Adam Eilufكتاب القرآن
كتاب القرآن - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.03.2023
عضو شوید
محمت پرینچک کارشناس علوم سیاسی از ترکیه به اسپوتنیک گفت: استراتژی ناتو مبتنی بر تکبر و تحقیر ارزش‌های دیگر فرهنگ‌ها و مردم است.
به گزارش اسپوتنیک، محمت پرینچک کارشناس سیاسی، مورخ، دکترای علوم تاریخی ترکیه در مورد اقدامات شبه نظامیان اوکراینی به اسپوتنیک چنین اظهار داشت: رژیم کی یف و ایدئولوژی نئونازی آن ابزار جبهه آتلانتیک (ناتو) است که استراتژی آن مبتنی بر استکبار و تحقیر ارزش های فرهنگ های دیگر، سایر مردمان، سایر ادیان است.
بر این اساس، مقامات فعلی اوکراین چنین رویکرد ایدئولوژیکی را به ارث برده اند. ما شاهد خصومت بلوک آتلانتیک به رهبری آمریکا با ویژگی های فرهنگی، قومی و مذهبی سایر مردم در عراق، افغانستان، ویتنام، کوریا بودیم و اکنون همین خصومت در اوکراین به اشکال مختلف خود را نشان می دهد.
این کارشناس افزود: بخشی از استراتژی بلوک آتلانتیک، میل به آتش زدن درگیری ها بر اساس زمینه های قومی و مذهبی، نزاع با مردم با هم برادر: روس ها و اوکراینی ها در بین خود، برای برانگیختن مسیحیان و مسلمانان علیه یکدیگر و در نتیجه فرو بردن مردم است. منطقه و جهان به طور کلی در هرج و مرج و حادثه سوزاندن قرآن تنها بازتابی از این استراتژی است.
او بر این واقعیت تأکید کرد که این حادثه باید به عنوان یک نوع درسی برای مسلمانان اوکراین تلقی شود، رژیم کی یف بار دیگر ماهیت خود را نشان داد.
وی افزود: این تاریک‌گرایی با انسانیت واقعی مسیحیان، مسلمانان، بودایی‌ها، یهودیان مخالف است، نمایندگان مذاهب مختلف، اقوام مختلف متحد می‌شوند تا با ایدئولوژی نئونازی آتلانتیک آمریکا و پروژه جهانی تک قطبی آنها مقابله کنند. تمدن اوراسیا قوی است و دارای منابع لازم برای از بین بردن نقشه های بلوک آتلانتیک برای ایجاد جهانی تک قطبی و تشکیل نظم جهانی برابر و عادلانه است.
کشف یکی از قدیمی ترین قرآن ها در بریتانیا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.03.2023
کلوپ ویدیو
نفرت نازی ها از اسلام به آتش زدن قرآن ختم نمی شود + ویدیو
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала