وزیر خارجه پاکستان: ما قصد عملیات برون مرزی در افغانستان را نداریم

© Ministry of Foreign Affairs, Islamabadبلاول بوتو: تعامل با طالبان برای حل بحران افغانستان مهم است
بلاول بوتو: تعامل با طالبان برای حل بحران افغانستان مهم است - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.01.2023
عضو شوید
وزیر امور خارجه پاکستان اعلام کرد ارتش این کشور قصد ندارد عملیات برون‌مرزی در خاک افغانستان انجام دهد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از اناتولی، بلاول بوتو زرداری، وزیر امور خارجه پاکستان در جریان سخنانی در حاشیه نشست اقتصادی داووس گفت: "اسلام‌آباد قصد ندارد عملیات نظامی برون‌مرزی در افغانستان راه اندازی کند".
زرداری افزود: "اقدام مستقیم پاکستان در برابر گروه‌های تروریستی در خاک افغانستان در صورت عدم جلوگیری از تروریسم فرامرزی٬ بدان معنا نیست که پاکستان عملیات برون‌مرزی در افغانستان انجام خواهد داد".
وی تاکید کرد: "برای نابودی تروریسم در خاک افغانستان٬ گزینه پشتیبانی از دولت موقت گروه طالبان را ترجیح می‌دهیم. مایلیم به گروه طالبان کمک کنیم تا ظرفیت خود را برای مقابله با این تهدید افزایش دهد. برای ما نیز مشروع‌ترین راه برای حل مشکل تروریسم در افغانستان پشتیبانی از دولت گروه طالبان خواهد بود".
عمران خان نخست وزیر پاکستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.01.2023
عمران خان: بی‌مهری دولت شریف به جنگ‌جویان تی‌تی‌پی سبب احیای تروریسم در پاکستان شد
- دولت و مردم ترکیه همواره در هر شرایط سختی پشتیبان مردم پاکستان بوده است
وزیر امور خارجه پاکستان تصریح کرد: "ما مطمئنيم که برادران ترک ما در هر شرایط سختی همواره در کنار مردم پاکستان ایستاده‌اند".
زرداری اظهار داشت: "سال گذشته به دلیل بارندگی‌های موسمی سیل‌های ویرانگری را تجربه کردیم. هفته گذشته در این راستا کنفرانس بین‌المللی "پاکستان مقاوم در برابر اقلیم" با حضور مجازی رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در ژنو برگزار شد. از حمایت مستمر اردوغان و کمک‌های بشردوستانه مردم برادر ترکیه سپاسگزاریم".
زرداری با تاکید بر اینکه ترکیه و پاکستان از لحاظ تاریخی از روابط دیرینه برخوردار هستند، گفت: "ما مراقب منافع یکدیگر هستیم. بابت پشتیبانی رئیس‌جمهور اردوغان از مردم کشمیر و موضع منصفانه وی در این رابطه قدردانی می‌کنیم".
در همین حال، کارشناسان می گویند، که پاکستان توانایی مالی درگیری با تروریستان در افغانستان را ندارد و اگر پاکستان در افغانستان بالای تروریستان یورش ببرد، درگیری در خاک پاکستان کشیده می شود و این کشور چون از نگاه اقتصادی ضعیف است به زودی دچار آشفتگی سیاسی و داخلی می شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала