نگرانی های پاکستان از افزایش فعالیت برخی از گروه‌ها تروریستی در افغانستان

© https://twitter.comمنیر اکرم نماینده پاکستان در سازمان ملل
منیر اکرم نماینده پاکستان در سازمان ملل - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 17.01.2023
Telegram
نماینده پاکستان در سازمان ملل: وضعیت بد اقتصادی باعث شکست طالبان می‌شود.
به گزارش اسپوتنیک: منیر اکرم، نماینده پاکستان در سازمان ملل، گفته است که اگر وضعیت اقتصادی در افغانستان بهبود نیابد، امکان شکست طالبان بسیار زیاد است.
رسانه‌های پاکستانی به نقل از منیر اکرم گزارش داده‌اند که با توجه به این‌که طالبان درآمد اندکی دارند، امکان پیوستن اعضایش به داعش و سایر گروه‌های تندرو وجود دارد.نماینده پاکستان در مصاحبه‌ای با نیوزویک، گفته است که فعالیت چندین گروه تندرو، از جمله تحریک طالبان پاکستان، ارتش آزادی‌بخش بلوچستان، جنبش اسلامی ترکستان شرقی و جنبش اسلامی اوزبیکستان در افغانستان رو به افزایش است.
اقای اکرم گفت: "اکنون ما در افغانستان وضعیتی داریم که در آن طالبان باید متقاعد شوند تا با تمام گروه های تروریستی، نه‌تنها با داعش که با آن می‌جنگند، بلکه با گروه های دیگر مقابله کنند." اما او افزوده است که دستیابی به چنین تلاش‌هایی از سوی طالبان تا زمانی‌که دولت آنان درآمد ضعیفی دارد، دشوار خواهد بود.
وی افزود: "اگر طالبان پول کافی نداشته باشند، ممکن است برخی از اعضایش به داعش بپیوندند؛ بنابراین، این وضعیت بسیار نگران‌کننده است."مقام‌های پاکستان در این اواخر پیوسته نسبت به افزایش فعالیت برخی از گروه‌ها، از جمله طالبان پاکستانی در افغانستان ابراز نگرانی کرده‌اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала