کمک های 40 میلیون دالری نقدی از سرگرفته شد

© Bank- Afghanistan Twitter تحویل بیش از 19 میلیون دالر کمک های بشردوستانه به بانک بین المللی افغانستان (AIB)
تحویل بیش از 19 میلیون دالر کمک های بشردوستانه به بانک بین المللی افغانستان (AIB)  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.01.2023
عضو شوید
درحالی‌که پیش از این کمک‌های نقدی بشردوستانه به افغانستان به دلیل اقدامات تهدیدی طالبان معلق شده بود، بانک مرکزی افغانستان از ارسال مجدد این کمک‌ها خبر داد.
به گزارش اسپوتنیک، بانک مرکزی افغانستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد یک بسته 40 میلیون دالری کمک‌های بشردوستانه به افغانستان رسیده و به یکی از بانک‌های تجاری در کابل سپرده شده است.
پیش از این محموله کمک‌های نقدی به طور منظم از طریق هواپیما و به صورت منظم و هفتگی به افغانستان منتقل می‌شد، اما پس از اقدامات تحدیدی طالبان این کمک‌ها معلق شد.
آخرین محموله نقدی از کمک‌ها که به افغانستان انتقال یافت، 23 قوس ماه بود و بانک مرکزی افغانستان پس از آن خبری از رسیدن محموله جدیدی از کمک‌های نقدی منتشر نکرده بود.
پول افغانی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.01.2023
محرابی: مردم افغانستان قربانی تعلیق کمک های مالی سازمان ملل خواهند شد
"مارتین گریفیتس" معاون دبیرکل سازمان ملل در امور بشردوستانه با تأیید تعلیق کمک‌های نقدی به افغانستان تصریح کرده بود که اگر طالبان ممنوعیت کار زنان برای آژانس‌های کمک‌رسان در افغانستان را لغو نکند، کمک‌های سازمان ملل به افغانستان نمی‌تواند ادامه یابد.
براساس آمارهای رسمی، از زمان به قدرت رسیدن دوباره طالبان در افغانستان، تاکنون بیش از یک میلیارد و 700 میلیون دالر کمک به طور نقدی به افغانستان انتقال یافته است.
هنوز جزئیاتی درباره چگونگی از سرگیری کمک‌های نقدی به افغانستان و توافق احتمالی سازمان ملل با دولت موقت طالبان درباره رفع ممنوعیت‌ها برای کار و تحصیل زنان در دسترس نیست.
تحویل بیش از 19 میلیون دالر کمک های بشردوستانه به بانک بین المللی افغانستان (AIB)  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.01.2023
لیلام کردن میلیون‌ها دالر از سوی بانک مرکزی افغانستان
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала