حکم آزادی ۴۰۵ زندانی افغان در پاکستان از سوی دادگاه این کشور صادر شد

© AP Photo / Saurabh DasAn Indian police officer prepares to close one of the gates at Tihar Jail, the largest complex of prisons in South Asia, in New Delhi, India, Monday, March 11, 2013
An Indian police officer prepares to close one of the gates at Tihar Jail, the largest complex of prisons in South Asia, in New Delhi, India, Monday, March 11, 2013 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.01.2023
عضو شوید
عبدالجبار تخاری، قنسول افغانستان در کراچی از دولت پاکستان می‌خواهد که هر چه زودتر زندانیان باقی مانده افغان در این کشور را نیز آزاد بسازد.
به گزارش اسپوتنیک، آقای تخاری در این باره به طلوع‌نیوز، چنین می‌گوید: "یک بار ۴۲۸ نفر را آزاد کردیم و به وطن برگشتند. حالا هم دادگاه حکم آزادی ۴۰۵ نفر را صادر کرده است. پروسه کاغذی آنان در حال انجام شدن است و تا چند روز دیگر این افراد نیز به افغانستان بازخواهند گشت".
قونسل افغانستان در کراچی می‌افزاید که در سه ماه گذشته، دو افغان در زندان‌های کراچی درگذشتند که جسد يکی از آنها از یک ماه بدینسو در پاکستان است و به علت برخی از مشکلات به افغانستان انتقال داده نشده است.
عبدالجبار تخاری گفت: "از مجموع کسانی که فعلن در زندان به سر می‌برند، ۲۵۷ تن کودک، ۷۱۲ مرد و ۱۹۴ زن هستند".
بربنیاد اطلاعات مقام‌های سفارت افغانستان در پاکستان، در شش ماه گذشته پوليس پاکستان نزدیک به دو هزار مهاجر افغان را بازداشت و زندانی کرده است.
129 زن و 200 کودک مهاجر افغانستان در ایالت سند پاکستان زندانی هستند
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала