آینده دالر چه خواهد شد؟

© Fotolia / ElenaRپولدارترین‌ و پول خرج کن ترین کشور های دنیا
پولدارترین‌ و پول خرج کن ترین کشور های دنیا  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 26.12.2022
Telegram
پروفسور رابیل از بدتر شدن وضعیت دلار آمریکا به دلیل بحران اوکراین خبر داد
به گزارش اسپوتنیک، رابرت رابیل، استاد علوم سیاسی در دانشگاه آتلانتیک فلوریدا، در مقاله ای که در پورتال فرانسوی Brunobertez منتشر شد، گفت که بحران اوکراین، دالر آمریکا را تضعیف کرده و این تصور جهانی را تقویت کرده است که سیستم چندقطبی برای جهان بهتر است.
امروزه واحد پول آمریکا اصلی ترین واحد پولی است، بیشتر معاملات مالی در جهان به دالر انجام می شود. با این حال، از سال 2000، بسیاری از کشورها در تلاشند تا از استفاده از آن در شهرک سازی های بین المللی "دور" شوند. پروفسور خاطرنشان کرد: این تلاش‌ها اخیراً "شتاب بیشتری پیدا کرده" زیرا بسیاری از کشورهای ناتو از اوکراین حمایت کرده و تحریم‌های بی‌سابقه‌ای را علیه روسیه اعمال کرده‌اند.
در جون 2022، توسعه یک ارز ذخیره بین‌المللی جدید در چهاردهمین اجلاس سران بریکس مورد بحث قرار گرفت. در مارس 2022، EAEU در مورد نیاز به توسعه یک ارز بین المللی جدید به توافق رسید. رابیل گفت: روسیه در حال حاضر یوان چین را ارز ذخیره واقعی خود کرده است و ایران شروع به استفاده از ریال و روبل روسیه در مبادلات تجاری با مسکو کرده است.
Комплекс подготовки экспортного газа на Украине - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.10.2022
اکثر کشورهای عضو اتحادیه اقتصادی اوراسیا به پرداخت قیمت گاز به روبل روی آورده‌اند
علاوه بر این، چین استراتژی ای را برای معرفی قراردادهای آتی نفت خام به یوآن و پرداخت هزینه واردات به ارز خود به جای دالر آمریکا ایجاد کرده است. در واقع، چین و عربستان سعودی به طور فعال در حال مذاکره برای ریاض برای قیمت بخشی از نفت فروخته شده به پکن به یوان هستند. این استاد دانشگاه گفت که این یکی از اهداف اصلی سفر اخیر شی جین پینگ رئیس جمهور چین به ریاض بود.
از جمله، برای رهبران چین، بحران اوکراین "بسیاری از مشکلات جهان در حال تغییر را آشکار کرد." رابیل گفت که اکنون مسئولیت تشکیل "نظم جدید" بر عهده چین، کشورهای عربی و بسیاری از کشورهای دیگر است.
در شرایطی که تحریم‌های بی‌سابقه ضد روسیه که از جمله بر بخش‌های مالی و بانکی تأثیر گذاشته است، اعتماد به دالر در حال از بین رفتن است و بسیاری از کشورها در تلاش هستند تا استفاده از آن را در انواع تسویه حساب‌ها کاهش دهند. روسیه سیاست کنار گذاشتن استفاده از ارز آمریکایی در تسویه حساب های بین المللی را در پیش گرفته است.
دورانداختن زولانه: روسیه به امتناع از دالر هنگام پرداخت بهای نفت آماده است - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.11.2022
کنار گذاشتن دالر در مبادلات انرژی از سوی روسیه و چین
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала