غرب از ترس روسیه، اوکراین را قربانی کرد

© AFP 2023 / Petras Malukasتدريبات الناتو في ليتفا
تدريبات الناتو في ليتفا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.12.2022
Telegram
روزنامه ترکیه ای صباح فاش می کند که آمریکا از ترس روسیه چه قربانی هایی داده است.
به گزارش اسپوتنیک، برجان توتار، ستون نویس در مقاله ای در روزنامه صباح ترکیه نوشت که ایالات متحده از وارد شدن به درگیری مستقیم با روسیه می ترسید و ترجیح داد اوکراین را برای اهداف خود قربانی مسکو کند.
او گفت: "غرب واقعا بی رحمانه اوکراین را قربانی رویای روسیه بدون پوتین کرده است."
به گفته این روزنامه نگار، ایالات متحده و متحدانش آشکارا تمایل خود را برای اجتناب از رویارویی مستقیم با کرملین در پس زمینه بحران اوکراین اعلام می کنند. در عین حال، رهبران غربی انگیزه تصمیم خود را این واقعیت می‌دانند که کیف یکی از اعضای ناتو نیست.
توتار در پایان گفت: "به عبارت دیگر، آن‌ها شهامت جنگ با روسیه و وجدان شرافتمندانه را ندارند تا کشوری ضعیف و درمانده را به خاطر رویایی پوچ به آتش نزنند".
مقامات آمریکایی بارها اعلام کرده اند که پرسنل نظامی آمریکا در خصومت ها در خاک اوکراین شرکت نخواهند کرد. جان کربی، هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی در شورای امنیت ملی، هفته گذشته بار دیگر این را گفت: به گفته او، رئیس جمهور جو بایدن تصمیم خود را برای عدم اعزام نیرو به جمهوری تغییر نداد.
در این زمینه، برخی از سیاستمداران آمریکایی خواستار پایان دادن به کمک های نظامی به کیف هستند. دایان سایر، نامزد سنا، به ویژه در این مورد صحبت کرد و پل گوسار، نماینده کنگره، مطمئن است که واشنگتن نباید در درگیری دخالت کند، بلکه باید در دستیابی به صلح مشارکت کند.
پیش از این، دمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست‌جمهوری آمریکا گفته بود که روسیه با تمام قابلیت‌های لوجستیکی خود عملاً با بلوک ناتو مخالف است.
واکنش کرملین به جلوه های جدید فرهنگ سیاسی آمریکا درمناظره بایدن و ترامپ  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.12.2022
کرملین محتوای نامه پوتین به شی جین پینگ را نشر کرد
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала