واکنش نبیل به بستن دروازه های دانشگاه به روی دختران از سوی گروه طالبان

© Photo / Rahmatullah Nabil FBرحمت الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان
رحمت الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.12.2022
Telegram
رییس پیشین امنیت ملی افغانستان در واکنش به بستن دروازه های دانشگاه ها از سوی گروه طالبان نوشت: گروه طالبان همان گروه مزدور اهداف نیابتی دیگران هستند.
به گزارش اسپوتنیک، رحمت‌الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی افغانستان در واکنش به تعلیق تحصیل دختران در دانشگاه‌ها از سوی گروه طالبان در تویترش نوشت: "علم و دانش سبب توسعه فکری جامعه و قوی شدن روحیه‌ی آزادی می‌شود".
او تأکید کرده است، که بهتر است مردم افغانستان دیگر فرصت را به این امید که طالبان تغییر خواهند کرد، ضایع نکنند و آینده‌ی اولادشان را به دست این گروه برباد نکنند.
اوضاع دانشگاه در افغانستان و آمد آمد طالبان؛ دانشگاه تعلیم و تربیه استاد ربانی در کابل - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.12.2022
گروه طالبان دروازه های دانشگاه ها را به روی دختران بست
او نوشته است: "طالب همان گروه مزدور اهداف نیابتی دیگران هستند".
این درحالی است، که سرپرست وزارت تحصیلات عالی طالبان در دستور تازه‌ای اعلام کرده است که تحصیل دختران در دانشگاه‌ها تا امر ثانی معطل قرار داده شود.
در مکتوبی که از سوی ضیاءالله هاشمی، سخن‌گوی وزارت تحصیلات عالی طالبان همگانی شده، عنوانی دانشگاه‌های خصوصی و دولتی نوشته است که این تصمیم براساس فیصله‌ی کابینه‌ی طالبان گرفته شده است.
این تصمیم طالبان در همین ساعات نخست واکنش‌هایی را نیز در پی داشته است.
یادآوری می کنیم، که گروه طالبان در یک معامله پنهانی و پیچیده با امریکا بدون درگیری در 15 اگوست سال گذشته میلادی یکبار دیگر بر افغانستان چیره شد و یکبار دیگر این گروه دستورهای افراطی خود را بر مردم افغانستان به اجرا گذاشت و دروازه های مکتب های دختران صنف شش به بالا را بست و اکنون دستور بستن دانشگاه ها را به روی دختران داده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала