عربستان: پادشاهی برای همه کشورها باز است، از جمله روسیه و چین

© SputnikЛоготип ОПЕК на штаб-квартире организации в Вене, Австрия
Логотип ОПЕК на штаб-квартире организации в Вене, Австрия  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.12.2022
Telegram
اختصاصی
عربستان سعودی به روی همه کشورهای صنعتی از جمله روسیه باز است. ما روابط دوجانبه بسیار نزدیک و عمیقی در زمینه های مختلف داریم.
به گزارش اسپوتنیک، یکی از اعضای مجلس شورای عربستان سعودی، مشاور پادشاه در امور مالی و بانکی، فضل بن سعد البوئینین در یک مصاحبه اختصاصی با اسپوتنیک درباره اینکه چرا این کشور قرار است با توافق اوپک + بیشتر از فرمت اوپک کار کند گفت: این که آیا این معامله می تواند در بازار نفت در مواجهه با تلاش های بازیگران خارجی برای تحمیل سقف قیمت نفت روسیه تعادل برقرار کند و اینکه چگونه ریاض می تواند با فشار غرب مقابله کند و همکاری نزدیک خود را با مسکو و پکن ادامه دهد.
احتمال برداشته شدن تحریم های نفتی و مالی علیه ایران در اوایل سال 2016 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 07.12.2022
روسیه سه گزینه برای پاسخ به سقف قیمت نفت در نظر دارد
آیا مکانیزم کار اوپک به ثبات بازار نفت کمک کرده است؟ و آیا در آینده نزدیک این کار را انجام خواهد داد؟
وی افزود: "من می گویم که در حال حاضر قیمت های بازار نفت توسط تصمیمات اوپک+ کنترل می شود نه فقط کشورهای عضو اوپک. این معامله دقیقاً به منظور حفظ تعادل قیمت و عرضه با تلاش مشترک ایجاد شد - کار اوپک + کاملاً با اهداف آن مطابقت دارد. باید خاطرنشان کنم که بدون همکاری اوپک پلس، ما نمی توانستیم در دوران همه گیری کروناویروس و تعطیلی های جهانی در سال 2020 قیمت نفت را ثبات دهیم. بنابراین، گسترش اوپک به اوپک + تصمیم بسیار درستی بود."
عربستان سعودی برای سال های آینده چه برنامه هایی برای توسعه همکاری با پکن را دارد؟
چین شریک استراتژیک عربستان سعودی است و ما پس از سفر رئیس جمهور چین، شی جین پینگ، بیشتر از این متقاعد شدیم. ما تعداد زیادی توافقنامه را امضا کردیم، از جمله در چارچوب چشم انداز ملی 2030 و ابتکار اقتصادی چین "یک کمربند، یک راه". این توافقات در سال های آینده اجرایی خواهد شد. علاوه بر این، ما انتظار داریم که تعدادی از دفاتر نمایندگی از شرکت های چینی به زودی در عربستان سعودی افتتاح شود. این سرمایه گذاری چینی ها در عربستان سعودی را چندین برابر افزایش می دهد - و این باید در چند سال آینده سر بر راه شود.
و همکاری با روسیه در حال حاضر برای پادشاهی در کدام زمینه‌هایی مهم است؟
عربستان سعودی به روی همه کشورهای صنعتی از جمله روسیه باز است. ما روابط دوجانبه بسیار نزدیک و عمیقی در زمینه های مختلف داریم. قبل از همه، منافع ما در چارچوب کار اوپک + تلاقی می کند: مسکو نیز مانند ما به ثبات بازار نفت علاقه مند است. زمینه های همکاری مهم نه تنها شامل انرژی، بلکه بخش فناوری پیشرفته نیز می شود. من معتقدم که همکاری ما در این بخش‌ها تنها قوی‌تر خواهد شد."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала