روسیه خواستار آزاد کردن دارایی های افغانستان از امریکا شد

© Sputnik / Нэнси Сисель /  مراجعه به بانک تصاویر Постоянный представитель РФ при ООН Василий Небензя
Постоянный представитель РФ при ООН Василий Небензя - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.12.2022
Telegram
نماینده دایم روسیه گفت، که این کشور از امریکا می خواهد که دارایی های بسته شده ای افغانستان را به مردم این کشور بازگرداند.
به گزارش اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا نماینده ای دایم روسیه در سازمان ملل روز سه شنبه در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت: تلاش های ایالات متحده امریکا و دیگر کمک کنندگان بزرگ برای استفاده از دارایی های بسته شده ای افغانستان به عنوان بهانه ای برای حل مشکلات خود غیراخلاقی است، روسیه خواستار بازگشت فوری آنها به مردم این کشور است.
نبنزیا: سرویس های خارجی برای داعش در افغانستان جنگ افزار تهیه می کنند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 17.11.2022
نبنزیا: تلاش بعضی کشورها در مداخله در موضوع دارایی های افغانستان ظالمانه است
وی افزود: "وضعیت بازنکردن دارایی ها وحشیانه به نظر می رسد. تلاش های ایالات متحده و دیگر کمک کنندگان بزرگ برای استفاده از بودجه های افغانستان به عنوان بهانه ای برای حل مشکلات خود غیراخلاقی است".
نبنزیا تاکید کرد: "ایجاد شرایط مصنوعی راهی به جایی نیست. ما خواستار بازگشت فوری وجوه دزدیده شده به مردم افغانستان، از آن میان زنان و دخترانی هستیم که امروز از آنها صحبت می کنید".
یادآوری می کنیم، که ایالات متحده امریکا پس از چیرگی گروه طالبان بر افغانستان، دارایی های افغانستان را بست و اما گروه طالبان خواهان بدست آوردن این دارایی ها است.
کارشناسان می گویند، که گروه طالبان این دارایی ها را برای تقویت نیروهای خود بکار خواهد گرفت و از این پول برای راحتی مردم این کشور بکار گرفته نخواهد شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала