وزیر امور خارجه پاکستان: تحریک طالبان پاکستانی در مرزهای افغانستان پناهگاه امن دارند

آصف علی زرداری
آصف علی زرداری - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 17.12.2022
Telegram
وزیر امور خارجه پاکستان گفته است که براساس معلومات سازمان اطلاعاتی این کشور، تی‌تی‌پی پناه‌گاه‌های امنی در مجاورت پاکستان پیدا کرده است و این کشور آن را تحمل نمی‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از اکسپرس تریبون، بلاول بوتو زرداری، وزیر امور‌ خارجه پاکستان، روز جمعه، ۲۵قوس، در مقر سازمان ملل متحد گفته است که حمله بر مکتب نظامی در‌ پشاور باید این مورد را گوشزد کرده باشد که سازوکار مبارزه با تروریسم سازمان ملل در مقابله با "تهدید تروریسمی که در حال حاضر از افغانستان سرچشمه می‌گیرد"، باید مؤثر باشد.
او می‌گوید که کشورش تروریسم فرامرزی را بر نمی‌تابد و حق اقدام‌ مستقیم علیه آن‌ها را برای‌ حفاظت از خود دارد.
زرداری خاطرنشان کرده است که کشورش شواهد محکمی از حمایت مالی خارجی و پناه‌گاه‌های تحریک طالبان پاکستانی یا تی‌تی‌پی و دیگر گروه‌های مخالف پاکستان دارد و آن‌ها را با شورای امنیت سازمان ملل به اشتراک گذاشته‌ است.
افغانستان- پاکستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.12.2022
فراخواندن دیپلمات گروه طالبان از سوی وزارت خارجه پاکستان
وزیر امور خارجه پاکستان در این نشست گفته که کشورش انتظار داشته تا طالبان افغانستان بتوانند تحریک طالبان پاکستان را از انجام حملات تروریستی فرامرزی علیه پاکستان، همان‌طور که در توافقنامه دوحه تذکر رفته است، باز دارند.
به گفته زرداری، به نظر می‌رسد که تلاش‌ها برای رسیدن به این هدف شکست خورده است.
وزیر امور خارجه پاکستان تأکید کرده است که کشورش و جهان باید پناه‌گاه‌های امن تروریست‌ها را از بین برده و منابع مالی، افراد و‌ نهادهای مسوول حملات تروریستی را هدف قرار دهند.
این اظهارات در سازمان ملل به‌ مناسبت هشتمین سالیاد حمله بر مکتب نظامی در پشاور پاکستان مطرح شده است. در آن‌ حمله ۱۳۲ کودک و هشت معلم و کارمند این مکتب کشته شدند. مسوولیت این حمله را تحریک‌ طالبان پاکستان بر عهده‌ گرفت‌‌.
Пакистан посольство - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 15.12.2022
تا زمانی که در کابل تهدیدات امنیتی وجود داشته باشد رئیس سفارت پاکستان بر نمی گردد
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала