وزیر امور خارجه پاکستان: تحریک طالبان پاکستانی در مرزهای افغانستان پناهگاه امن دارند

عضو شوید
وزیر امور خارجه پاکستان گفته است که براساس معلومات سازمان اطلاعاتی این کشور، تی‌تی‌پی پناه‌گاه‌های امنی در مجاورت پاکستان پیدا کرده است و این کشور آن را تحمل نمی‌کند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از اکسپرس تریبون، بلاول بوتو زرداری، وزیر امور‌ خارجه پاکستان، روز جمعه، ۲۵قوس، در مقر سازمان ملل متحد گفته است که حمله بر مکتب نظامی در‌ پشاور باید این مورد را گوشزد کرده باشد که سازوکار مبارزه با تروریسم سازمان ملل در مقابله با "تهدید تروریسمی که در حال حاضر از افغانستان سرچشمه می‌گیرد"، باید مؤثر باشد.
او می‌گوید که کشورش تروریسم فرامرزی را بر نمی‌تابد و حق اقدام‌ مستقیم علیه آن‌ها را برای‌ حفاظت از خود دارد.
زرداری خاطرنشان کرده است که کشورش شواهد محکمی از حمایت مالی خارجی و پناه‌گاه‌های تحریک طالبان پاکستانی یا تی‌تی‌پی و دیگر گروه‌های مخالف پاکستان دارد و آن‌ها را با شورای امنیت سازمان ملل به اشتراک گذاشته‌ است.
فراخواندن دیپلمات گروه طالبان از سوی وزارت خارجه پاکستان
وزیر امور خارجه پاکستان در این نشست گفته که کشورش انتظار داشته تا طالبان افغانستان بتوانند تحریک طالبان پاکستان را از انجام حملات تروریستی فرامرزی علیه پاکستان، همان‌طور که در توافقنامه دوحه تذکر رفته است، باز دارند.
به گفته زرداری، به نظر می‌رسد که تلاش‌ها برای رسیدن به این هدف شکست خورده است.
وزیر امور خارجه پاکستان تأکید کرده است که کشورش و جهان باید پناه‌گاه‌های امن تروریست‌ها را از بین برده و منابع مالی، افراد و‌ نهادهای مسوول حملات تروریستی را هدف قرار دهند.
این اظهارات در سازمان ملل به‌ مناسبت هشتمین سالیاد حمله بر مکتب نظامی در پشاور پاکستان مطرح شده است. در آن‌ حمله ۱۳۲ کودک و هشت معلم و کارمند این مکتب کشته شدند. مسوولیت این حمله را تحریک‌ طالبان پاکستان بر عهده‌ گرفت‌‌.
تا زمانی که در کابل تهدیدات امنیتی وجود داشته باشد رئیس سفارت پاکستان بر نمی گردد
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала