استراتژی جدید امنیت ملی جاپان در برابر روسیه

CC BY 4.0 / Tasnim News Agency / اعزام دو کشتی نظامی ژاپن به تنگه هرمز
اعزام دو کشتی نظامی ژاپن به تنگه هرمز - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 10.12.2022
عضو شوید
آساهی: استراتژی امنیتی جاپان روسیه را به عنوان عاملی برای نگرانی جدی معرفی خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، روزنامه آساهی به نقل از منابعی در محافل دولتی می نویسد، دولت جاپان قصد دارد روسیه را در استراتژی به روز شده امنیت ملی خود به عنوان یک "نگرانی جدی امنیتی " معرفی کند.
تا پایان سال 2022، کابینه جاپان باید سه سند به روز شده در زمینه دفاع ارائه کند: استراتژی امنیت ملی، هنجارهای برنامه دفاع ملی و برنامه دفاع میان مدت. منتفی نیست که یک استراتژی امنیت ملی به روز شده ممکن است در اوایل هفته آینده تصویب شود.
در عین حال، این نشریه تاکید می کند، در حزب حاکم لیبرال دمکرات این نظر وجود دارد که اقدامات روسیه را باید یک "تهدید" تلقی کرد و نه " نگرانی".
Министр иностранных дел Японии Фумио Кисида в Токио - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 02.12.2022
در نزدیکی ها قرارداد صلح جاپان با روسیه عقد نمی گردد
نسخه فعلی استراتژی امنیت ملی، که در سال 2013 به تصویب رسید، نیاز به "ارتقاء همکاری در همه زمینه ها و گسترش روابط جاپان و روسیه به طور کلی، که به امنیت جاپان کمک می کند" را بیان می کند.
روابط روسیه و جاپان برای سال ها تحت الشعاع فقدان معاهده صلح قرار گرفته است که این کشورها پس از جنگ جهانی دوم هرگز آن را امضا نکردند. مانع اصلی همچنان مسئله کوریل جنوبی (جزایر کوناشیر، شیکوتان، ایتوروپ و خط الراس هابومای) است که توکیو با اشاره به رساله دوجانبه تجارت و مرزها در سال 1855 ادعا می کند.
در سال 1956، اتحاد جماهیر شوروی و جاپان اعلامیه مشترکی را به تصویب رساندند که در آن مسکو پس از انعقاد یک معاهده صلح موافقت کرد که امکان انتقال هابومای و شیکوتان به جاپان را بررسی کند. سرنوشت کوناشیر و ایتوروپ تحت تأثیر قرار نگرفت. با این حال، مذاکرات بعدی به نتیجه ای نرسید. این احتمال وجود دارد که توکیو تحت تأثیر ایالات متحده قرار داشته باشد که تهدید کرده بود اگر جاپان با انتقال تنها دو جزیره کوریل موافقت کند، این امر بر بازگشت اوکیناوا به آن تأثیر می گذارد.
موضع مسکو این است که این جزایر پس از جنگ جهانی دوم بخشی از اتحاد جماهیر شوروی شد و حاکمیت روسیه بر آنها شکی نیست.
Официальный представитель Министерства иностранных дел России Мария Захарова во время брифинга в Москве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.07.2022
پاسخ مسکو به درخواست جاپان برای عدم برگزاری رزمایش در جزایر کوریل
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала