ینس استولتنبرگ: ناتو باید تولید مهمات را برای خود و اوکراین افزایش دهد

© AFP 2023 / Paul J. Richardsنحوه همکاری آتی ناتو در خصوص افغانستان در سال 2016 مشخص خواهد شد
نحوه همکاری آتی ناتو در خصوص افغانستان در سال 2016 مشخص خواهد شد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.12.2022
Telegram
ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو، پس از گفتگو در آلمان با اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، از نیاز به افزایش تولید مهمات برای تکمیل ذخایر ائتلاف و افزایش حمایت از اوکراین خبر داد.
به گزراش اسپوتنیک، ستولتنبرگ گفت است که "اوکراین به مهمات بیشتری نیاز دارد. آنها بارها در مورد این موضوع صحبت کرده اند، زیرا این یک جنگ فرسایشی با استفاده از مقدار زیادی مهمات است. بنابراین، متحدان مهمات بیشتری را با تخلیه انبارهای خود، به اوکراین عرضه کرده اند و ادامه خواهند داد."
او از آلمان و سایر متحدان ناتو خواسته است که صنایع نظامی را برای افزایش تولید مهمات درگیر می کنند، تا حدی برای تکمیل ذخایر موجود ناتو برای محافظت از قلمرو ما و بازدارندگی وتا حدی برای اطمینان از تداوم تامین مهمات به اوکراین.
روسیه پیش از این به دلیل ارسال تسلیحات به اوکراین یادداشتی برای کشورهای ناتو ارسال کرده بود. سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه خاطرنشان کرد که هر محموله ای که حاوی تسلیحات برای اوکراین باشد به یک هدف قانونی برای روسیه تبدیل خواهد شد. وزارت امور خارجه فدراسیون روسیه اعلام کرد که کشورهای ناتو با ارسال سلاح به اوکراین "با آتش بازی می کنند".
دیمیتری پسکوف، دبیر مطبوعاتی رئیس جمهور فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد که پمپاژ اوکراین با تسلیحات از غرب به موفقیت مذاکرات روسیه و اوکراین کمک نمی کند و تأثیر منفی خواهد داشت.
Cолдат бундесвера в Берлине, Германия - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.12.2022
آلمان قصد دارد 30000 سرباز بوندس ور را از سال 2025 برای حضور در ناتو آماده کند
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала