نشست چهار جانبه درباره رسیدگی به مشکلات مهاجرین افغانستان در تهران برگزار می شود

© Photo / IRNAتهران
تهران - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.12.2022
Telegram
معاون وزارت مهاجرین دولت موقت طالبان اعلام کرد در آینده نزدیک برای بررسی مشکلات مهاجرین افغان نشست چهارجانبه‌ای با حضور نمایندگان ایران، پاکستان، سازمان ملل و طالبان در تهران برگزار خواهد شد.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از خبرگزاری تسنیم "عبدالرحمن راشد" معاون وزارت مهاجرین طالبان در یک نشست خبری در "بلخ" اعلام کرد به زودی برای حضور در یک نشست چهارجانبه برای بررسی مشکلات مهاجرین افغان به تهران سفر می‌کند.
وی افزود در این نشست قرار است با حضور نمایندگان ایران، پاکستان و کمیساریای عالی سازمان ملل درباره مشکلات مهاجرین و راهبرد بازگشت آنان به بهترین وجه و عزتمندانه رایزنی خواهد کرد.
به گزارش "آوا"، راشد اظهار داشت که با به قدرت رسیدن دو باره طالبان تاکنون یک میلیون مهاجر افغان از کشورهای همسایه به افغانستان بازگشته‌اند و 1.2 میلیون نفر از آوارگان داخلی نیز به مناطق مسکونی اصلی‌شان برگشته و کمک‌های مختلف از جمله سرپناه برای آنها صورت گرفته است.
"خلیل الرحمن حقانی" وزیر مهاجرین دولت موقت طالبان در خرداد ماه طی دیدار با سفیر پاکستان پیشنهاد نشست سه‌جانبه بین افغانستان، پاکستان و ایران را برای بررسی مشکلات مهاجرین مطرح کرده بود.
حقانی هدف از برگزاری این نشست را حل مشکلات افغان‌های ساکن پاکستان و ایران خوانده و تاکید کرده بود که موضع طالبان روابط حسنه، با حسن همجواری، و منافع ملی با کشورهای همجوار است.
قدردانی افغانستان از همکاری ایران برای رسیدگی به حادثه جان باختن شهروندانش  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 19.11.2022
برای مهاجرین افغانستان در ایران متولی تعیین می شود
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала