در دایکندی چه می گذرد؟

عضو شوید
طالبان بدون محاکمه و اثبات جرم مردم تیرباران کردند.
به گزارش اسپوتنیک، روز گذشته در جمله نظامیان سیواک-شبر، در نزدیکی شهر نیلی، مرکز این ولایت، طالبان به گزارش مزدوران محلی ( جنرال صداقت) ، خانه یکی از خانواده های محلی را که متهم به همکاری با جبهه مقاومت بودند، محاصره کردند. طالبان آنها موظف کرده بودند اسلحه خود را تحویل داده و تسلیم طالبان شوند.
مردم محل می گویند که یک فرد بنام امین الله مالی به عنوان مصلح به پیشواز طالبان رفته بوده که جنگ در نگیرد و بین آنها میانه روی کند، بعد از اینکه امین الله مالی به نماینده از مردم قریه گفته است که اگر طالبان ضمانت می کنند که امنیت ما را می گیرند ما سلاح های خود را تسلیم می کنیم. طالبان با شنیدن سخنان مالی وی را درجای تیر باران می کنند.
وقتی این درخواست طالبان با امتناع رو به رو شد و خانه این افراد هدف راکت قرار داده شد. 8 نفر از ساکنان بر اثر اصابت گلوله جان خود را از دست دادند (طبق منابع دیگر - 11 نفر)، از جمله 4 کودک. بر اساس برخی گزارش ها، در میان کشته شدگان، سامیه محمدی یکی از اعضای شورای ولایتی تحت جمهوری و امین الله مالی، یکی از بزرگان محلی دیده می شود. گفته می شود که او توسط شبه نظامیان سر بریده شده است که گفته می شود به دلیل کشته شدن 2 طالب در جریان این حمله بوده است.
منابع محلی اذعان می کنند که اعضای خانواده اسلحه را داشته و حمل می کردند – اما صرفا به دلیل اختلاف بر سر زمین با یکی از همسایگان (جنرال صداقت) و نه وابستگی جبهه مقاومت. این حادثه توسط یونیسف و خدمات مالیاتی فدرال محکوم شد.
طالبان بار ها در مناطق مختلف افغانستان به بهانه سلاح و ارتباط داشتن با جبهه مقاومت مردم ملکی را مورد حمله راکتی قرار دادند. از جمله حادثه بهسود در هفته های گذشته که منجر به تخریب خانه های مردم بهسود و به آتش کشیدن آنها شد.
گفته میشود در تمام این موارد مناطق غیر پشتون (هزاره نشین، تاجیک نشین و ازبک نشین) مورد حملات و محاصره و در نتیجه کوچ اجباری قرار گرفته است.
وقوع آتش‌سوزی در بادغیس؛ زیان‌های هنگفت مالی به دکان‌داران وارد شده است - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.10.2022
طالبان خانه های باشندگان ولسوالی بهسود را آتش زدند
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала