چین: آمریکا اتحادیه اروپا را به دام انداخته است

© Sputnik / Anna Ratkoglo /  مراجعه به بانک تصاویر В Доме народных собраний в Пекине
 В Доме народных собраний в Пекине - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 23.11.2022
عضو شوید
گلوبال تایمز: ایالات متحده از ناتو به عنوان تلگ برای ورشکستگی اتحادیه اروپا با افزایش بودجه دفاعی استفاده می کند.
به گزارش اسپوتنیک، نویسندگان روزنامه چینی گلوبال تایمز با اشاره به نظرات کارشناسان داخلی بیان کردند که مقامات آمریکایی با دستکاری کشورهای ناتو برای اتحادیه اروپا تلگ درست می کنند.
تلگ برای اتحادیه اروپا
روزنامه نگاران، آمریکا را به ایجاد تلگ برای اتحادیه اروپا متهم کردند و تاکید کردند که واشنگتن "نیت بد" دارد. به نظر آنها این کشور از روش های فشار بر کشورهای عضو ناتو استفاده می کند و از آنها می خواهد که بودجه دفاعی خود را افزایش دهند. اقدامات ایالات متحده منجر به تضعیف اقتصاد اروپا می شود.
با توجه به بحران انرژی و تورم جدی در اتحادیه اروپا، افزایش هزینه‌های دفاعی می‌تواند موجی از نارضایتی عمومی بیشتر از دولت‌های اروپایی را ایجاد کند. در نتیجه، نفوذ ایالات متحده بر رهبری کشورهای اتحادیه اروپا آسان تر خواهد بود.
پیش از این، کریستین لامبرشت، وزیر دفاع آلمان درباره مشکلات ارائه کمک های نظامی به اوکراین صحبت کرده بود. به گفته او، آلمان "از نظر آنچه می تواند ببخشد در مرز مطلق قرار دارد."
روابط با روسیه
کوی هونگجیان، مدیر بخش مطالعات اروپا در موسسه مطالعات بین‌المللی چین، گفت که بحران انرژی در اروپا در درجه اول به دلیل قطع روابط با مسکو است. به عقیده وی، حتی اگر برخی کشورها منابع جایگزینی برای عرضه پیدا کنند، "در آینده قابل پیش بینی همچنان از قیمت بالای انرژی رنج خواهند برد."
این کارشناس افزود: بحران انرژی رقابت پذیری اقتصادهای پیشرو اروپایی را کاهش داده است. وی اعتراف کرد که کمپین ضد روسیه منجر به اختلال در زنجیره تولید جهانی می شود و همچنین "به طور سیستماتیک بر عرضه مواد غذایی تاثیر می گذارد و منجر به کمبود انرژی می شود."
اتحادیه اروپا و کشورهای G7 سقفی برای خرید نفت روسیه در نظر خواهند گرفت. این محدودیت ها از 5 دسامبر اجرایی می شود. تا این تاریخ، اتحادیه اروپا پیشنهاد کرد یک دوره انتقالی اضافه شود که 45 روز طول خواهد کشید. در همان زمان، کشورهای غربی اذعان کردند که سطح سقف قیمت می تواند از محدوده برنامه ریزی شده 40 تا 60 دلار در هر بشکه فراتر رود.
بحران اوکراین
کوی هونگجیان افزود که تحت فشار ایالات متحده، کمک نظامی به اوکراین در اتحادیه اروپا "از نظر سیاسی صحیح" شده است. وی با استناد به نظر تحلیلگرانی که معتقدند طرح ناتو برای افزایش بودجه دفاعی کشورهای اروپایی، روش واشنگتن برای باج خواهی از اتحادیه اروپا است، گفت.
ایالات متحده و ناتو از بحران اوکراین به بهترین شکل ممکن برای افزایش نفوذ خود در اتحادیه اروپا استفاده می کنند.
این متخصص افزود: ایالات متحده در حال دستکاری کشورهای اروپایی در چارچوب درگیری های جاری در اوکراین و تلاش برای دستیابی به اهداف استراتژیک خود است. نویسندگان این مطالب در پایان می‌گویند: "اتحادیه اروپا اگر مستقل عمل نکند و به پیروی از آمریکا ادامه ندهد، خود را در هرج و مرج بیشتری فرو خواهد برد".
ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین گفت سیگنال‌هایی از متحدانش در مورد تمایل روسیه برای انجام مذاکرات مستقیم دریافت کرده است. او تاکید کرد که نمی خواهد با مسکو "پشت صحنه" گفت و گو کند. دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین نیز به نوبه خود تاکید کرد که کیف در حال تغییر موضع خود در مورد مذاکرات است، زیرا "آنها هفت جمعه در هفته دارند."
چرا دیدار ویدیویی نمایندگان پارلمان های آلمان و ایران بطور ناگهانی لغو شد؟ - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 14.11.2022
آلمانها از نفوذ آمریکا بر دولت خود در هراسند
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала