گروه طالبان در تأمین امنیت در بلخ ناکام‌اند

© https://twitter.comطالبان یک دختر را جوان در بلخ تیرباران کردند
طالبان یک دختر را جوان در بلخ تیرباران کردند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.10.2022
Telegram
پس از ترور اسد‌الله شارق، داکتر متخصص جراح در بلخ، مسئولان امنیتی طالبان در این ولایت با انتقادهای گسترده‌ مواجه شده‌اند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسانه ها، منتقدان می‌گویند که حکومت سرپرست طالبان در تأمین امنیت ناکام است. آنان در عین حال از این حکومت می‌خواهند که تدابیر جدی را برای جلوگیری از قتل‌های هدفمند، به‌ویژه داکتران روی‌دست گیرند.
خلیل‌الله حیدری یکی از این داکتران به رسانه ها می‌گوید که اسدالله شارق، سومین داکتری است که در بلخ ترور و یا اختطاف می‌شود: "حکومت باید جلوی این چنین فجایع را بگیرند."
شارق شام روز چهارشنبه (۴ عقرب) در منطقه‌ی "کارته صلح"، از مربوطات حوزه‌ی هفتم امنیتی شهر مزارشریف توسط افراد ناشناس کشته شد.
شارق از داکتران شناخته شده بلخ بود. پیش از او، داکتر نادر عالمی، روان درمان مشهور ربوده و به قتل رسیده بود.
برخی از ساکنان بلخ، می‌گویند با آن‌که پس از روی‌کار آمدن طالبان میزان جرایم جنایی کاهش یافته بود، اما این روزها دوباره گسترش پیدا کرده است. آنان بر تأمین امنیت از سوی طالبان تأکید دارند.
علی اصغر یکی از باشندگان بلخ می‌گوید: "طالبان نباید برای افراد مسلح اجازه دهند تا چهره‌های علمی و متخصص ما را این‌گونه از بین ببرند. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند فاصله‌ی زیادی میان مردم و حکومت به میان میاید."
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала