سرنوشت نامعلوم پناهندگان افغان در کمپ ابوظبی

© https://twitter.comاعتراضات پناهجویان افغان در امارات
اعتراضات پناهجویان افغان در امارات - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 20.10.2022
عضو شوید
احتمال بسته‌شدن کمپ ابوظبی می‌تواند ختم سرگردانی و اسکان این پناهندگان باشد که در یکسال گذشته در اعتراض به بی‌سرنوشتی چندین بار دست به تظاهرات زدند.
به گزارش اسپوتنیک، مقامات امارت متحده در دیدار با پناهندگان ناراض در کمپ ابوظبی گفتند که این مرکز را تا سه ماه آینده می‌بندند اما سفارت آمریکا تا هنوز وعده خاصی در مورد تسریع مراحل پناهندگی و اسکان آنان نداده‌است.
تا حال، بیشتر پناهندگان کمپ ابوظبی در ایالات متحده یا کانادا اسکان داده شده‌اند.
احتمال بسته‌شدن کمپ ابوظبی می‌تواند ختم سرگردانی و اسکان این پناهندگان باشد که در یکسال گذشته در اعتراض به بی‌سرنوشتی چندین بار دست به تظاهرات زدند.
به نوشته فارن پالیسی، 2800 پناهجوی افغان هنوز در کمپ ابوظبی سرگردان هستند. اغلب این افراد کارمندان ملکی، نظامیان پیشین، قاضی، سارنوال‌ و خبرنگار هستند.
این پناهندگان در مورد وضعیت دشوار خود گفتند که کودکان‌شان نمی‌توانند به مکتب بروند، خودشان نمی‌توانند از کمپ بیرون شوند و از تصمیمی که برای آینده‌شان گرفته می‌شود، بی‌خبرند. یکی از این پناهندگان گفته که در زمان محدودیت کرونا حتا نمی‌توانستند از اتاق بیرون شوند و آفتاب را ببیند.
در مقایسه با ابوظبی، وضعیت پناهندگانی که به البانیا برده شده اند، بهتر گزارش شده است. پناهندگان در آلبانیا به خدمات صحی و محل زندگی نسبتاً مجللی دسترسی داشته و هزار نفری که در این کشور باقی مانده تا ماه جون سال آینده به امریکا انتقال می‌یابند.
کانادا هزار نفر از پناهندگان کمپ ابوظبی را در این کشور پذیرفته است و برای پذیرش 500 نفر دیگر نیز آمادگی دارد. بقیه این افراد به احتمال زیاد در ایالات متحده ساکن خواهند شد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала