اجساد یک فرمانده "جبهه مقاومت" با پسرانش پس از یک ماه دفن شدند

© photo: Masror Tabeshورزشگاه پنجشیر
ورزشگاه پنجشیر - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.10.2022
Telegram
بستگان محمد یار، فرمانده "جبهه مقاومت" در پنجشیر می‌گویند که پس از یک ماه موفق شده، اجساد او و سه پسر و برادرش را از کوه پایین و دفن کنند.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از رسا نه ها، اجساد محمد یار، فرمانده "جبهه مقاومت" با پسرانش پس از یک ماه دفن شدند. گفته می‌شود محمد یار، فرمانده قرارگاه شابه "جبهه مقاومت" در ولسوالی حصه اول پنجشیر بود و او یک ماه قبل با سه پسر و یک برادرش پس از اسارت توسط طالبان، به دست این گروه کشته شده‌اند. گفته می‌شد که همراه این فرمانده دو پسرش کشته شده، اما اکنون منابع می‌گویند سه پسرش همراه او بوده‌اند.
منابع محلی می‌گویند که ساکنان روستای "عمرض" ولسوالی حصه اول پس از یک ماه قادر شدند اجساد فرمانده محمدیار و محمد اسحاق، محمد امیر، محمد دانیار پسران و محمد‌الدین برادر او را از کوه پایین کنند و پس از پنج ساعت پیاده‌روی، آنان را در گورستان روستای باغ‌نو دفن کنند.
کوتل آستانه کلان ولسوالی آبشار ولایت پنجشیر - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.10.2022
ادامه‌ی کشتار غیرنظامیان؛ طالبان یک باشنده‌ی پنجشیر را تیرباران کردند
به گفته‌ی منابع، ساکنان محل اجساد پنج نفر دیگر را نیز از کوه‌ها پایین و دفن کرده‌اند. گفته شده که سه نفر از این افراد از ساکنان ولسوالی دره هستند.
پیش از این طالبان حملات گسترده‌ای را برای سرکوب "جبهه مقاومت" در پنجشیر انجام دادند. گفته می‌شود که در این درگیری به دو طرف تلفات سنگین وارد شد.
طالبان در پنجشیر متهم به قتل اسیران نیز شده‌اند. ویدیوهای گسترده از کشتار اسیران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است. وزارت دفاع طالبان می‌گوید که این ویدیوها را بررسی می‌کند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала