ترودو: برای بازگشت نهادهای بشردوستانه کانادایی به افغانستان راه حلی وجود ندارد

© AP Photo / Charles KrupaПремьер-министр Канады Джастин Трюдо. Архивное фото
Премьер-министр Канады Джастин Трюдо. Архивное фото - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 13.10.2022
Telegram
نخست وزیر کانادا درباره بازگشت نهادهای کانادای به افغانستان گفته است، که برای بازگشت نهادهای بشردوستانه کانادایی به افغانستان هنوز راه حلی وجود ندارد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از افغانستان انترنشنل، جستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا، روز چهارشنبه از ارایه یک جدول زمانی برای تغییر در قوانین ضدتروریزم این کشور که مانع از فعالیت موسسات کمک‌رسانی کانادایی در افغانستان شده، خودداری کرد.
او تاکید کرد، که کمک به مردم افغانستان اهمیت زیاد دارد.
Премьер-министр Канады Джастин Трюдо - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.12.2021
نخست وزیر کانادا: سرعت فروپاشی افغانستان همه را غافل گیر کرد
پیشتر گروه‌ها و سازمان‌های امدادرسان به یک کمیته پارلمانی شکایت کرده بودند که قوانین ضدتروریزم کانادا دست‌وپای آنان را برای کمک‌رسانی در افغانستان بسته است. به گفته آنان، حتا خریداری غذا و پرداخت به راننده‌ها برای انتقال این مواد به مناطق نیازمند در افغانستان می‌تواند کمک به طالبان تعبیر شود و برای آنان پیگرد قانونی داشته باشد.
این سازمان‌ها از حکومت کانادا انتقاد کرده بودند که در پی تلاش برای راه‌حل نیست. این در حالیست که به گفته آنها،استرالیا و کشورهای اروپایی در بهار امسال به رغم قوانین ضدتروریزم‌شان، راه را برای کمک‌رسانی به شهروندان نیازمند افغانستان باز کردند.
ترودو به روز چهارشنبه وعده کرد که راه‌حلی برای این معضل جستجو ‌کند، اما در این مورد جزئیات نداد و جدول‌زمانی نیز تعیین نکرد.
درپسین ها وزارت خارجه کانادا فاش کرد که با نمایندگان طالبان در قطر دیدار داشته است. سازمان‌های خیریه از این رویکرد "دوگانه" حکومت ترودو انتقاد کرده‌اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала