لیز تراس در واکنش به راهپیمایان هزاره: وضعیت افغانستان بسیار نگران کننده است

© Sputnik / Russian Foreign Ministry /  مراجعه به بانک تصاویر Глава МИД Великобритании Элизабет Трасс на пресс-конференции с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым в Москве
Глава МИД Великобритании Элизабет Трасс на пресс-конференции с министром иностранных дел РФ Сергеем Лавровым в Москве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.10.2022
عضو شوید
نخست وزیر بریتانیا در واکنش به راهپیمایی افغانستانی ها به خاطر کشتار هزاره ها گفت، که وضعیت افغانستان بسیار نگران کننده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از افغانستان انترنشنل، صدای دادخواهی معترضان به کشتار هزاره‌ها در افغانستان به پارلمان بریتانیا رسید. یک نماینده پارلمان در جلسه پرسش و پاسخ از نخست‌وزیر خواست برای پایان دادن به کشتار هزاره‌ها تلاش کند.لیز تراس وضعیت افغانستان را نگران‌کننده خواند و از وزیر خارجه خواست با نمایندگان معترضان دیدار کند.
مهاجران افغانستان در تهران: نسل‌کُشی هزاره‌ها را متوقف کنید - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 09.10.2022
معاون افغانستانی تبار شهرداری هلسنکی: ما توانایی تاثیر گذاری بر زندگی هزاره ها را داریم
آنتونی برون، نماینده پارلمان بریتانیا روز چهارشنبه در جلسه پرسش و پاسخ با نخست وزیر گفت که امروز بیرون پارلمان بریتانیا هزاره‌ها از سراسر بریتانیا به شمول حوزه انتخاباتی او گردهمایی کردند و خواهان حمایت بین‌المللی برای توقف کشتار هزاره‌ها در افغانستان شده‌اند.
آقای برون از لیز تراس خواست با وزیران هماهنگی کنند تا نمایندگان هزاره را ملاقات کنند.
آقای برون با خدیجه زرگر، عضو شورای هزاره بریتانیای کبیر نیز دیدار داشته است.
لیز تراس، نخست‌وزیر بریتانیا در پاسخ به اظهارات این عضو پارلمان بریتانیا گفت: "آنچه در افغانستان روی می‌دهد عمیقا نگران کننده است."
خانم تراس تاکید کرد که به خاطر عقب‌گرد در عرصه حقوق و فرصت‌های زنان در افغانستان عمیقا متاسف است. او افزود یکی از کارهای که ما انجام دادیم این است که اطمینان یابیم که بودجه کمک به زنان و دختران احیا شود.
راهپیمایی افغانستانی ها در کشورهای گوناگون برای توقف نسل کشی هزاره ها - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 08.10.2022
راهپیمایی افغانستانی ها در کشورهای گوناگون برای "توقف نسل کشی هزاره ها"
لیز تراس در ادامه از وزیر امور خارجه بریتانیا خواست که با نمایندگان معترضان برای بررسی این موضوع دیدار کند.
در همین حال، صدها تن از شهروندان افغانستان با حمل پلاکارد‌هایی در مقابل دفتر نخست‌وزیر بریتانیا تجمع کرده‌ و خواهان توقف "نسل‌کشی هزاره‌ها" در افغانستان شدند.
این معترضان پس از تجمع در مقابل دفتر نخست‌وزیر به سمت پارلمان بریتانیا راه‌پیمایی کردند.
همچنین، پل بریستو، عضو دیگر پارلمان بریتانیا در تجمع شهروندان معترض حضور یافت و گفت که برای توقف کشتار هزاره‌ها در پارلمان بریتانیا کارزاری را راه‌اندازی خواهد کرد. او خطاب به معترضان تاکید کرد تا وقتی صدای آنان شنیده نشود دست از تلاش بر نمی‌دارد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала