امیری: طالبان برای کسب مشروعیت باید حقوق بشر به ویژه حق آموزش دختران را رعایت کنند

© Photo / twitterU.S Secretary of State has named Rina Amiri as Special Envoy for Afghan Women, Girls, and Human Rights.
U.S Secretary of State has named Rina Amiri as Special Envoy for Afghan Women, Girls, and Human Rights.
 - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 12.10.2022
عضو شوید
نماینده ایالات متحده در امور زنان افغانستان در اظهاراتی بیان داشته که طالبان بدون رعایت حقوق مردم، عضو مشروع جامعه بین‌المللی شده نمی‌توانند.
به گزارش اسپوتنیک، رینا امیری، نماینده آمریکا در امور زنان افغانستان روز سه شنبه در توییتی نوشت که طالبان برای کسب مشروعیت، راهی جز رعایت حقوق همه افغان‌ها، به‌ویژه حق آموزش دختران، ندارد.
او آموزش دختران را پایه و اساس هر پیشرفتی در افغانستان خوانده است.
خانم امیری در توییتی دیگر نوشت که جهان در کنار "دختران شجاع افغانستان" که آینده شان به گروگان گرفته شده، ایستاده است. او ممنوعیت تحصیل و کار برای آنان را نه تنها به ضرر افغانستان بلکه جهان دانسته و توانمندسازی دختران را پایه و اساس یک افغانستان باثبات و خودکفا خوانده است.
این پیام‌ها به مناسبت دهمین سال "روز دختر"، که به تاریخ 11اکتوبر تجلیل می‌شود، به نشر رسیده است. مجمع عمومی سازمان ملل‌متحد به تاریخ 19دسامبر سال 2011با تصویب قطعنامه‌ای، 11 اکتوبر را روز دختر اعلام کرد تا توجه جهان را به لزوم پرداختن به چالش‌هایی که دختران با آن روبرو اند، متمرکز کند.
به مناسبت این روز، انتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا اعلام کرد که ایالات‌متحده صدور ویزه را برای آن عده از مقامات طالبان که در سرکوب و نقض حقوق زنان دست دارند، "محدود" کرده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала