ممکن اتحادیه اروپا سقف قیمت پیشنهادی گروه 7 برای نفت روسیه را در دو مرحله تصویب کند

© Sputnik / Alexey Vitvitsky /  مراجعه به بانک تصاویر Флаги с символикой Евросоюза у здания Еврокомиссии в Брюсселе
Флаги с символикой Евросоюза у здания Еврокомиссии в Брюсселе - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 05.10.2022
عضو شوید
اتحادیه اروپا ممکن سقف قیمت نفت پیشنهادی روسیه را در G7 در 2 مرحله تصویب خواهد کرد.
به گزارش اسپوتنیک، وال استریت ژورنال به نقل از دیپلمات ها و مقامات گزارش می دهد، که اتحادیه اروپا احتمالا سقف پیشنهادی G7 برای قیمت نفت روسیه را در دو مرحله تصویب خواهد کرد.
به گفته آنها، کشورهای اتحادیه اروپا به توافق بر سر یک رویکرد دو مرحله ای برای سقف قیمت نفت روسیه نزدیک شده اند.
Добыча нефти в Сирии - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 04.06.2022
اعمال محدودیت‌های تازه اتحادیه اروپا برای خرید نفت روسیه
دیپلمات ها و مقامات گفتند، که مقامات کشور در حال آماده سازی لایحه مورد نیاز برای اجرای این اقدام هستند، اما احتمالا تا زمانی که همه کشورهای گروه 7 آماده شوند، تصویب آن را به تعویق می اندازند.
در اوایل سپتامبر، وزیران دارایی کشورهای G7 قصد خود را برای اعمال محدودیت‌های قیمتی برای نفت روسیه تایید کردند. قرار است محدودیت قیمت در 5 دسامبر برای نفت و از 5 فیبروری 2023 برای فرآورده های نفتی اعمال شود.
نمایندگان روسیه در پاسخ هشدار دادند، که کشورهایی که این محدودیت ها را اعمال می کنند بدون صادرات نفت روسیه خواهند ماند. همزمان، اوایل روز سه‌شنبه، بن هریس، دستیار وزیر خزانه‌داری در امور سیاست اقتصادی گفت، که تحریم‌های جدید گروه 7 علیه فدراسیون روسیه که بر نفت و فرآورده‌های نفتی تأثیر می‌گذارد، در سه مرحله معرفی خواهد شد. وی به ویژه خاطرنشان کرد، که تحریم ها که نفت روسیه را هدف قرار می دهد، باید از 5 دسامبر اجرایی شود. در عین حال، هریس گفت: تصمیم گیری در مورد قیمت به عنوان بخشی از اعمال محدودیت بر قیمت نفت از سوی فدراسیون روسیه هنوز در چارچوب تحریم های جدید کشورهای گروه 7 اتخاذ نشده است، اما سقف آن بسیار بالا خواهد بود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала