پیام پوتین به غرب توضیح داده شد

© Sputnik / Виталий Аньков /  مراجعه به بانک تصاویر پیام پوتین به غرب توضیح داده شد
پیام  پوتین به غرب  توضیح داده شد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.10.2022
Telegram
یک نشریه‌ی آمریکایی در گزارشی نوشت: پیام رئیس جمهور روسیه، تمایل مسکو برای پایان دادن به نظم جهانی استبدادی غرب را نشان داد.
به گزارش اسپوتنیک، مارک اپیسکوپوس، ستون نویس روزنامه‌ی National Interest در مقاله‌ی برای این نشریه نوشت: سخنرانی ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در مراسم امضای پیمان الحاق جمهوری های دونباس و مناطق خرسون و زاپوروژیا به این کشور حاکی از تمایل مسکو برای پایان دادن به نظم جهانی استبدادی غرب است.
اپیسکوپوس در ادامه نوشت: پیام پوتین صریح است: روسیه برای سرنگونی چیزی که به عنوان یک نظم جهانی منزوی و مستبد تحت رهبری غرب می‌جنگد.
به عقیده نویسنده این مقاله سخنرانی رئیس جمهور روسیه نقطه اوج گرایش های ضد غربی در حال ظهور را نشان داد که برای اولین بار در کنفرانس امنیتی مونیخ در سال 2007 بیان شد.
اپیسکوپوس خاطرنشان کرد که سخنرانی ولادیمیر پوتین باید به عنوان محکومیت شدید جهان غرب و نظم بین المللی پس از شوروی تلقی شود.
گفتنی است همه‌پرسی در پیوند به الحاق جمهوری های دانتسک و لوهانسک و همپنین مناطق زاپروژیا و خرسون، از 23 سپتمبرآغاز و در تاریخ 27 همین ماه به اتمام رسید و پس از رأی موافق اکثریت قریب شرکت‌کنندگان در این همه‌پرسی، مناطق مذکور درخواست رسمی خود برای پیوستن به روسیه را ارائه کردند.
رهبران مناطق الحاق شده به روسیه اعلام کردند که این مناطق در همه پرسی های به عضویت در روسیه رای مثبت دادند.
ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه در تاریخ 30 سپتامبر سند الحاق مناطق نامبرده را در مراسمی باشکوه در کاخ کرملین امضا کرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала