سفیر روسیه: ایالات متحده اوضاع را به سمت برخورد قدرت های هسته‌ای سوق می‌دهد

© Sputnik / Ilya Pitalev /  مراجعه به بانک تصاویر Посол РФ в США Анатолий Антонов
Посол РФ в США  Анатолий Антонов  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.09.2022
Telegram
آناتولی آنتونوف، سفیر رسویه در واشنگتن گفت که دخالت مستقیم ایالات متحده در درگیری در طرف اوکراین امروز آشکار است، واشنگتن آشکارا در حال افزایش عرضه سلاح‌ های مرگبار به کی‌یف است.
به گزارش اسپوتنیک، آنتونوف در مقاله‌ای در نشریه نشنال اینترست منتشر شد، خاطرنشان کرد که امروز این احساس وجود دارد که به نظر می‌رسد "استحکام روسیه را آزمایش می‌کنند".
وی گفت: آنها می‌خواهند بررسی کنند که ما چقدر صبر داریم تا به اقدامات و حملات آشکارا خصمانه واکنش نشان ندهیم. در واقع، واشنگتن اوضاع را به سمت درگیری قدرت های هسته‌ای بزرگ سوق می‌دهد که مملو از پیامدهای غیرقابل پیش‌بینی است.
سفیر دخالت مستقیم ایالات متحده در خصومت ها در کنار رژیم کی‌یف را یک واقعیت آشکار خواند.
آنتونوف فهرست کرد: تامین تسلیحات مرگبار آشکار در حال افزایش است. اطلاعات به کی‌یف ارائه می‌شود. برنامه ریزی مشترک عملیات علیه نیروهای مسلح روسیه در حال انجام است. اوکراینی ها در
سفیر همچنین به سیاستمداران امریکایی هشدار داد که اگر بر این باورند که آمادگی رهبری روسیه برای دفاع از کشور در مورد کریمه و سرزمین هایی که "ممکن است بر اساس بیان آزادانه اراده مردم بخشی از روسیه شوند" صدق نمی کند، اشتباه می‌کنند.
وی گفت: من می خواهم اضافه کنم که برخی از سیاستمداران امریکایی اگر معتقدند که تمایل ما برای دفاع از خاک خود، کریمه یا سرزمین هایی که بر اساس ابراز آزادانه اراده مردم می توانند بخشی از روسیه شوند، در بر نمی گیرد، در اشتباه هستند.
آنتونوف همچنین گفت که مقامات امریکایی خود و افکار عمومی جهان را با "تهدیدات هسته‌ای خیالی" از جانب روسیه می ترسانند. او گفت: چنین لفاظی معنای سخنان رهبری روسیه را تحریف می‌کند.
به گفته این دیپلمات روس، واشنگتن وضعیت را به سمت "برخورد بزرگترین قدرت‌ های هسته‌‌ای، مملو از پیامدهای غیرقابل پیش‌‌بینی" سوق می‌دهد، اگرچه هیچ تغییری در شرایط استفاده مسکو از سلاح‌ های هسته‌ای ایجاد نشده است.
علاوه بر این، آنتونوف در مورد تصور اشتباه احتمالی درباره وقوع درگیری هسته‌ای "منطقه ای" در اروپا به واشنگتن هشدار داد. "آنها می‌گویند که اگر چنین درگیری در اروپا که نیروهای هسته‌ای بریتانیا و فرانسه در آنجا وجود دارند، اتفاق بیفتد، ایالات متحده می‌تواند در آن سوی اقیانوس ها بنشیند. من تاکید می کنم که این یک "آزمایش" بسیار خطرناک است. وی افزود: درجه بالایی از اطمینان وجود دارد که هرگونه استفاده از سلاح های هسته‌ای می‌تواند درگیری "محلی" یا "منطقه ای" را به یک فاجعه جهانی تبدیل کند.
در عین حال، سفیر ابراز امیدواری کرد که روسیه و امریکا با وجود همه مشکلات، به سقوط در ورطه یک درگیری هسته‌ای نزدیک نشده باشند. در همین راستا، آنتونوف از طرف امریکایی خواست تا تهدیدات علیه مسکو را متوقف کند.
انتصاب سفیر جدید روسیه در آمریکا - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 16.09.2022
سفیر روسیه امریکا را با "کوبایی با دید بد" مقایسه کرد
ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، در سخنرانی اخیر خود خطاب به روس‌ها گفت که غرب در سیاست ضد روسی خود و همچنین تهدیدهای مداوم علیه کشور وی از همه مرزها عبور کرده است. همانطور که رئیس‌جمهور تاکید کرد اکنون از ارعاب هسته‌ای استفاده می‌شود. وی در عین حال یادآور شد که روسیه در برخی از زمینه ها از تجهیزات نظامی خارجی پیشی گرفته است و به کسانی که تلاش می‌کنند با سلاح های هسته‌ای تهدید کنند هشدار داد که "تند باد می‌تواند به سمت آنها بچرخد".
دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت روسیه نیز در کانال تلگرامی خود نوشت: اگر روسیه مجبور به استفاده از مهیب ترین سلاح علیه کی‌یف شود، ناتو مستقیماً در این درگیری دخالت نخواهد کرد، زیرا به گفته وی، عوام فریب‌های خارجی و اروپایی نمی خواهند در یک آخرالزمان هسته‌ای بمیرند.
پیش از این، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت که رویارویی آشکار با ایالات متحده و ناتو به نفع روسیه نیست، مسکو امیدوار است که دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، خطرات تشدید تنش در اطراف اوکراین را درک کند.
سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، پیش از این توجه را به خطرات "بسیار قابل توجه" جنگ هسته‌ای جلب کرده بود، اما در عین حال تاکید کرد که موضع اصولی مسکو این است که چنین سلاح هایی نباید استفاده شوند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала