پاسخ مجاهد به ادعای تاجیکستان مبنی بر فعالیت گروه های تروریستی در افغانستان

© Twitter account of GMICafghanistanذبیح الله مجاهد
ذبیح الله مجاهد - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.09.2022
Telegram
در پی ادعای وزیر خارجه تاجیکستان مبنی بر افزایش فعالیت گروه‌های تروریستی در خاک افغانستان و تهدید کشورهای همسایه از سوی آنان، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی طالبان این ادعا را رد کرده و از این کشور خواسته تا نگرانی خود را از طریق تماس نزدیک با کابل، مطرح کند.
به گزارش اسپوتنیک، سراج‌الدین مهرالدین، وزیر خارجه تاجیکستان اخیرا در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: "افغانستان به سرعت به پناهگاه تروریست‌ها و سکوی پرتاب افراط‌گرایی امارت اسلامی در منطقه مبدل می‌شود. افزون بر این ما شاهد کار سیستماتیکی هستیم که بر اساس آن به شمول شهروندان کشورهای آسیایی مرکزی، جنگجویان خارجی به شمال افغانستان انتقال داده می‌شوند که هدف آن ایجاد بستر تازۀ تنش‌ها در نزدیکی مرزهای ما می‌باشد".

در واکنش به این سخنان، ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی بیان داشته است که از خاک افغانستان برضد کشور دیگری استفاده صورت نگرفته است.

او با تاکید گفته است "ما این را رد می‌کنیم که خدای ناخواسته کدام گروه تروریستی در افغانستان جا می‌گیرد و یا از خاک افغانستان ضد کسی استفاد خواهد شد. ما این اطمینان را دادیم. این نگرانی تاجکستان بی‌جا است. آنان باید در این رابطه فکر کنند و نگرانی‌شان را از نزدیک با ما شریک سازند".

پیش از این، شهباز شریف، نخست وزیر پاکستان نیز در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفته‌های مشابه داشت که از سوی مقام‌های امارت اسلامی رد شده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала