تازه‌ترین آمار پنتاگون از کشتار غیرنظامیان افغان توسط آمریکا در سال گذشته

پنتاگون  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 28.09.2022
Telegram
وزارت دفاع ایالات متحده تازه ترین گزارش از کشتار غیرنطامان افغان را منتشر نموده است. این گزارش می‌گوید 12 غیر نظامی در سال 2021 در عملیات نظامی آمریکا در افغانستان کشته شدند.
به گزارش اسپونیک، وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) با ارائه آمار تازه از کشتار غیرنظامیان افغان در حملات هوایی این کشور اعلام کرد در سال 2021 میلادی 12 غیرنظامی کشته و 5 تن دیگر زخمی شدند.
در این گزارش آمده است 10 نفر از این غیرنظامیان در جریان حمله پهپادی آمریکا در کابل یک روز پیش از خروج نظامیان این کشور از افغانستان کشته شدند.
در این حمله یک کارمند امدادرسان و خانواده‌اش، از جمله 7 کودک کشته شدند، اما مقامات آمریکایی تأکید داشتند تروریست‌های داعش را هدف قرار داده‌اند.
پس از فشارهای رسانه‌ها، در نهایت مقامات نظامی آمریکا کشته شدن غیرنظامیان را تأیید کردند و افزودند درباره این حمله تحقیق خواهند کرد.
7 نفر از 10 قربانی این حمله کودک بودند، اما مقامات آمریکایی در نهایت تنها به ابراز تأسف بسنده کرده و اعلام نمودند هیچ دلیلی برای توبیخ یا تنزل مقام مسئولان حمله وجود ندارد، چرا که حمله نقض قوانین جنگی نبود.
بر اساس گزارش پنتاگون، دو غیرنظامی دیگر افغان در سال 2021، در دو حمله هوایی جداگانه در افغانستان، یکی در 8 جنوری، در هرات و دیگری در 11 آگست، در قندهار کشته شده‌اند.
در این گزارش همچنان ذکر شده است که دو غیرنظامی در جریان حمله هوایی آمریکا در قندهار در 18 جنوری 2021 زخمی شدند.
براساس این گزارش، وزارت دفاع امریکا گفته است که با اعضای بازمانده خانواده کشته‌شده‌گان در حمله هواپیمای بدون سرنشین در ۲۹ آگست، همکاری خواهد کرد؛ اما این گزارش تایید کرده است که تاکنون هیچ مبلغی به آن خانواده پرداخت نشده است.
گفتنی است که آمار تلفات غیرنظامیانی که سالانه از سوی وزارت دفاع منتشر می‌شود، نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.
ارزیابی وزارت دفاع آمریکا در سال 2020 نشان می‌دهد که حدود 23 غیرنظامی در نتیجه عملیات نظامی ایالات‌ متحده کشته و 10 تن دیگر زخمی شده بودند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала