فراهم شدن زمینه آموزش برای 5 هزار کودک در کندوز

© Photo / UNICEFAfgUNICEF provides classrooms for more than 5,000 Kunduz children
UNICEF provides classrooms for more than 5,000 Kunduz children - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 18.09.2022
عضو شوید
منابع محلی در ولایت کندوز می‌گویند که صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل یا يونیسف دراین ولایت برای بیش‌‌از پنج‌هزار کودک زمینه تعلیم را فراهم کرده است.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، احمد شاه حقانی، رئیس کار و امور اجتماعی طالبان در ولایت کندوز گفته است پس‌ از سقوط حکومت پیشین، يونیسف در همکاری با حکومت محلی برای 5 هزار کودک در مناطق آسیب‌دیده از جنگ و بیجاشده زمینه تعلیمات ابتدایی را مساعد کرده است.
آقای احمد شاه در این مورد گفت: "ما برای 5260 کودک در مرکز و برخی دیگر از ولسوالی های جنگ‌زده این ولایت، صنف‌های آموزشی فراهم کرده‌ایم".
به گفته مسوولان محلی، بیشتر این مراکز در مناطق جنگ‌زده ایجاد شده است و افزوده‌اند در این مراکز هم‌چنان به کسانی آموزش داده می‌شود که در اثر جنگ‌ها معیوب شده‌اند و یا با امراض روانی مواجه‌اند.
در همین حال، معلمانی که در این مراکز خدمات تعلیمی ارایه می‌کنند می‌گویند به کودکان بی‌بضاعت، و معیوب بیشتر توجه می‌کنند.
علاوه براین، کودکانی که برای شان زمینه تعلیم فراهم شده خوشحال‌اند اما خواهان توجه بیشتر حکومت و نهاد‌های کمک کننده هستند.
این در حالیست که در ولایت کندوز به دلیل ناامنی‌های دوامدار درگذشته، هزاران کودک از رفتن به مکتب بازمانده بودند، حالا که امنیت برقرار است صدها کودک دیگر به دلیل مشکلات اقتصادی نمی‌توانند مکتب بروند زیرا آنان به‌جای مکتب سرگرم کارهای شاقه‌ اند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала