مدودف: غرب می‌خواهد روسیه را به سمت فروپاشی سوق دهد

© Sputnik / Dmitry Astakhov /  مراجعه به بانک تصاویر مدودف
مدودف - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 03.09.2022
Telegram
نایب رئیس شورای فدراسیون روسیه معتقد است که سیاستمداران کشورهای غربی محروم کردن روسیه از یک حکومت با ثبات و مؤثر راهدف خود را قرار داده اند.
به گزارش اسپوتنیک، دیمیتری مدودف، معاون رئیس شورای امنیت فدراسیون روسیه امروز شنبه (3 سپتمبر) پس از شرکت در مراسم وداع با پیکر میخائیل گورباچف اولین رئیس جمهور و آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، ​​با نشر پستی در کانال تلگرامی خود که به چگونگی "ویرانی فوری نهادهای دولتی" در پایان قدرت شوروی اختصاص داشت نوشت: کشورهای غربی به هر طریقی می خواهند روسیه را در ارتباط با رویدادهای اوکراین به سمت تجزیه سوق دهند.
مدودف مطمئن است که چنین تخریبی روندی برگشت ناپذیر از تجزیه کشورها را آغاز می کند.
این سیاستمدار نوشت:"چرا من این را به یاد آوردم؟ می بینیم که چگونه تحلیلگران خارج از کشور دوباره با دستان لرزان درباره اجتناب ناپذیر بودن مرگ همه امپراتوری ها می نویسند و بسیاری از سیاستمداران غربی با صدای بلند در مورد آن صحبت می کنند. مثلاً امپراتوری اسپانیا فروپاشید، امپراتوری انگلیس فروپاشید و دیگران نیز قرن خود را به پایان می‌رساندند. اما روسیه "نه، حتی با وجود مرگ اتحاد جماهیر شوروی. این برای غرب بد است. بنابراین، آنها تصمیم دارند با استفاده از بحران اوکراین کشور ما را به هر طریقی که شده به دور جدیدی از تجزیه سوق دهند."
وی خاطرنشان کرد که سیاستمداران غربی می خواهند هر کاری انجام دهند تا نهادهای دولتی روسیه دست از کار بردارند و کشور را از حکومت مؤثر محروم کنند، همانطور که در سال 1991 اتفاق افتاد. هدف آنها حذف روسیه از عرصه سیاسی است.
این سیاستمدار چنین استدلالی را "رویاهای کثیف منحرفان آنگلوساکسون، به خواب رفتن با فکر پنهانی فروپاشی دولت ما" نامید. وی خاطرنشان کرد که چنین تلاش هایی بسیار خطرناک است و نباید آنها را دست کم گرفت.
مدودف نوشت: "این "رویاپردازان" عمداً یک اصل ساده را نادیده می گیرند: فروپاشی خشونت آمیز یک قدرت هسته ای همیشه یک بازی شطرنج با مرگ است که در آن دقیقاً مشخص است که مات چه زمانی خواهد بود. روز داوری بشریت."
به گفته مدودف، با وجود همه تفاوت ها در ارزیابی رفتار مقامات شوروی و رهبری روسیه در آن زمان، آنها توانستند زرادخانه هسته‌ای کشور را که بهترین تضمین برای حفظ روسیه است در سطح بالا حفظ کنند.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала