- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

لاوروف: امیدوارم که اقدامات تحریک‌آمیز کی‌یف در نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا منجر به فاجعه نشود

© Sputnik / Vladimir Gerdo  /  مراجعه به بانک تصاویر Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров в Москве
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров в Москве - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 01.09.2022
عضو شوید
سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه گفت که امیدوار است که اقدامات تحریک‌آمیز کی‌یف در نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا منجر به فاجعه نشود.
به گزارش اسپوتنیک، آقای لاورف گفت که مسکو امیدوار است که اقدامات تحریک‌آمیز اوکراین در نیروگاه هسته ای زاپروژیا از جمله اقدام امروز منجر به فاجعه نشود.
وزیر امور خارجه روسیه افزود: تاجایی که خبر دارم، ماموریت (هیئت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی) امروز به آنجا (زاپروزیا) رسیده، خبرهایی هم بود مبنی بر تلاش گروه های تخریب گر که از سوی نیروهای ما خنثی شد. به نظرم این خیلی بهایی سنگینی برای آگاهی جامعه جهانی از حقیقت است، اما اگر اوکراین می‌خواهد از این طریق به آن دست یابد و نشان بدهد که چیست، امیدوارم که لااقل این امر منجر به فاجعه نشود.
وی اضافه کرد: ما انتظار تحقیقات عینی داریم. اگرچه همه کسانی که به نوعی در این سفر مشارکت دارند، با تدارک آن و تلاش برای دشوارتر کردن آن، آشکارا نمی‌خواهند که ماموریت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به نتایج عینی دست یابد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала