نبیل: پاکستان عملیات بر ضد طالبان پاکستانی را از خاک افغانستان آغاز کرده است

© Photo / Rahmatullah Nabil FBرحمت الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان
رحمت الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.08.2022
Telegram
رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان می‌گوید که پاکستان از چند روز پیش عملیات نظامی علیه تحریک طالبان پاکستانی در خاک افغانستان را آغاز کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، رحمت‌الله نبیل، رئیس پیشین امنیت ملی افغانستان می‌گوید که ارتش پاکستان از چند روز پیش، عملیات بر ضد طالبان پاکستانی یا تی‌تی‌پی را در خاک افغانستان آغاز کرده است.
آقای نبیل در تویترش نوشته با اشاره به اظهارات دیروز ملایعقوب مجاهد سرپرست وزارت دفاع حکومت سرپرست طالبان گفته که "یا با او مشوره نشده و یا او سعی دارد وانمود کند که گروه طالبان مستقل است."
ملا یعقوب، سرپرست وزارت دفاع طالبان روز گذشته در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که پاکستان حریم هوایی‌اش را در اختیار هواپیماهای بی‌سرنشین امریکایی قرار داده است.
وزارت خارجه پاکستان اظهارات وزیر دفاع طالبان در مورد استفاده هواپیماهای بی‌سرنشین امریکایی از خاک پاکستان را "خیلی تاسف‌آور" و "خلاف اصل ابرازنظر مسئولانه" دانست.
این وزارت از گروه طالبان خواست به تعهدات خود عمل کرده و به گروه‌های تروریستی اجازه فعالیت در افغانستان را ندهد.
رحمت‌الله نبیل در حالی از آغاز عملیات ارتش پاکستان بر ضد تی‌تی‌پی در خاک افغانستان خبر می‌دهد که در دو هفته گذشته، چند فرمانده برجسته طالبان پاکستانی در حملاتی در شرق و جنوب افغانستان، کشته شدند.
در یک سال گذشته چندین بار هواپیما های آمریکایی و پاکستانی نقاطی از افغانستان را آماج حمله قرار داده است.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала