برنامه نصب سیستم رادار در سه میدان هوایی افغانستان آغاز شد

© Twitter account of GMICafghanistanحمیدالله آخندزاده، سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی
حمیدالله آخندزاده، سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.08.2022
Telegram
وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی حکومت طالبان می‌گوید که به منظور کنترول حریم هوایی افغانستان، کار نصب سیستم رادار در سه میدان هوایی بین‌المللی آن کشور آغاز شده است.
به گزارش اسپوتنیک، حمیدالله آخندزاده، سرپرست وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی طالبان امروز دوشنبه (29، آگوست) به خبرنگاران گفت که میدان‌های هوایی کابل، بلخ و هرات شامل این پروژه است.
همچنان به گفته غلام جیلانی وفا، معین عملیاتی وزارت ترانسپورت و هوانوردی ملکی طالبان، 70 درصد از تجهیزات و تأسیسات در میدان هوایی کابل از سوی نیروهای خارجی از بین رفته است.
Глава Центрального командования США Кеннет Маккензи  - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 29.08.2022
فرمانده آمریکایی: مخالف خروج از افغانستان بودم؛ ممکن وادار به بازگشت شویم
اوایل ماه آگوست 2021 "طالبان" حملات خود علیه نیروهای دولتی افغانستان را افزایش داد. 15 آگوست سال گذشته نیروهای "طالبان" وارد کابل شدند و کنترل کاخ ریاست جمهوری را به دست گرفتند.
سپس گزارش شد اشرف غنی از افغانستان فرار کرد. بامداد 16 آگوست 2021 محمد نعیم سخنگوی دفتر سیاسی "طالبان" اعلام کرد که جنگ در افغانستان به پایان رسیده است و شکل حکومت آینده افغانستان به زودی مشخص خواهد شد.
روز 7 سپتامبر سال گذشته "طالبان" فهرست اعضای دولت جدید افغانستان را اعلام کرد؛ ملا محمدحسن آخوند به عنوان سرپرست نخست‌وزیری و ملا عبدالغنی برادر و عبدالسلام حنفی به عنوان معاونان نخست وزیر انتخاب شدند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала