مادر سرباز آمریکایی کشته‌ شده در انفجار کابل: دولت بایدن فرزندان ما را شکست داد

© @https://twitter.com با گذشت یک سال آمریکا خروج "شتاب زده" از افغانستان را بررسی می‌کند
با گذشت یک سال آمریکا خروج شتاب زده از افغانستان را بررسی می‌کند - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 27.08.2022
عضو شوید
عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه آگست سال گذشته با نزدیکی به یک سالگی تصرف طالبان در کشور دوباره مورد توجه خبرها قرار گرفت، زیرا طالبان امسال سالگرد پیروزیشان را در کابل جشن گرفتند.
به گزارش اسپوتنیک، والدین یک تفنگدار نیروی دریایی آمریکایی که سال گذشته در حمله انتحاری در میدان هوایی کابل کشته شد، می‌گویند هر بار که یکی از مقامات دولت بایدن می‌گویند خروج افغانستان موفقیت آمیز بوده، این مانند یک سیلی به روی آن‌هاست.
در یک‌ ساله‌گی‌ انفجار در میدان هوایی کابل که منجر به کشته شدن ده‌ها افغان و 13 سرباز آمریکایی شد، مادر یک‌ سرباز از وزارت دفاع امریکا خواسته است که تحقیقاتش در مورد این حمله را علنی کند.
شریل رکس، مادر دیلان مرولا، سرباز کشته‌ شده در فرودگاه کابل روز جمعه، 4 سنبله، به فاکس نیوز گفته است که جو بایدن، رییس جمهور آمریکا، دلیل شکست فرزندان‌شان در افغانستان است.
او‌ گفته است: "دولت بایدن فرزندان ما را شکست داد."
شرن افزوده است: "من از آن‌ها (پنتاگون) می‌خواهم که گزارش تحقیقی درباره حقیقت آنچه در افغانستان رخ داده است را به‌طور علنی نشر کنند."
او‌ گفته است که دولت آمریکا باید برنامه‌ریزی بهتری برای خروج از افغانستان انجام می‌داد؛ اما این کار را نکرد.
در انفجار ماه آگست سال 2021 در دروازه شمالی میدان هوایی کابل، بیش از 170 شهروند افغانستان و 13 سرباز آمریکایی کشته شدند.
آنان در حالی که از بی‌برنامگی در عملیات خروج برآشفته هستند می‌گویند که دولت بایدن هرگز اعتراف نکرده است که برنامه‌ریزی بهتر می‌توانست خطر را در میان انبوه مردم ناامید در میدان هوایی کابل کاهش دهد.
عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان در ماه آگست سال گذشته با نزدیکی به یک سالگی تصرف طالبان در کشور دوباره مورد توجه خبرها قرار گرفت، زیرا طالبان امسال سالگرد پیروزیشان را در کابل جشن گرفتند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала