ویتامین D می‌تواند علائم افسردگی را کاهش دهد

Vitamin D - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 24.08.2022
Telegram
محققان با بررسی اطلاعات مربوط به حدود 53 هزار نفر دریافته‌اند که مصرف مکمل‌های ویتامین دی می‌تواند در درمان افسردگی موثر باشد.
به گزارش اسپوتنیک به نقل از دیجیاتو، بدن ما برای عملکرد مناسب جسمانی و روانی به ویتامین دی نیاز دارد. مطالعه‌ای تازه که از اطلاعات 53.235 نفر در 41 تحقیق استفاده کرده، نشان می‌دهد که دریافت مکمل‌های ویتامین دی می‌تواند نشانه‌های افسردگی را کاهش دهد.
پژوهشگران در مطالعه‌ای که نتایج آن در مجله Critical Reviews in Food Science and Nutrition منتشر شده، به بررسی اطلاعات 41 پژوهش دیگر پرداختند که 53.235 نفر با یا بدون افسردگی را در بر می‌گرفت. برخی از این افراد مکمل‌های ویتامین دی و برخی دارونما دریافت کرده بودند. بعضی از افراد هم دارای انواع مختلفی از مشکلات فیزیکی بودند.
اگرچه دوز مصرفی افراد در پژوهش‌های مختلف با هم فرق می‌کرد، اما متوسط ویتامین دی دریافتی بین 50 تا 100 میکروگرم روزانه بود. در نهایت، بررسی‌ها نشان داد که مکمل‌های ویتامین دی می‌توانند در افراد مبتلا به افسردگی، به از بین بردن برخی علائم این بیماری کمک کنند.
محققان در مقاله خود نوشته‌اند: "یافته‌های ما نشان می‌دهد که مکمل‌های ویتامین دی برای افرادی که دچار اختلال‌های شدید یا ملایم افسردگی هستند، اثرات مفیدی دارد."
با این حال، با این تحقیق به تنهایی نمی‌توان اثبات کرد که سطح پایین ویتامین دی می‌تواند منجر به درمان شود یا دریافت این مکمل‌ها یک درمان موثر برای این بیماری است.
Контейнеры с продуктами в холодильнике - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 21.08.2022
اگر در دهه پنجاه زندگی خود هستید این 5 غذا را در برنامه خود قرار دهید
افزون بر این، با توجه به شیوه‌های مختلف کار در مطالعات گوناگون، به دست آوردن یک نتیجه‌گیری کلی کار سختی است. با این وجود، محققان تلاش زیادی کرده‌اند تا اطلاعات را از پژوهش‌های گوناگون را یکدیگر همسان کنند.
"توماس میکولا" محقق و نویسنده ارشد این مقاله از دانشگاه شرق فنلاند می‌گوید: "این یافته‌ها زمینه‌ساز آزمایش‌های بالینی جدید و سطح بالا در بیماران مبتلا به افسردگی خواهد شد تا آگاهی ما پیرامون نقش مکمل‌های ویتامین دی در درمان افسردگی را افزایش دهد".
با این حال، میکولا هم اذعان کرده که به خاطر ناهمگونی شرکت‌کنندگان این تحقیقات، هنوز نمی‌توان به‌طور قطع در این باره نتیجه‌گیری کرد.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала