نبنزیا: غرب در شانتاژ هسته ای پیرامون نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا کی‌یف را کمک می کند

© Sputnik /  مراجعه به بانک تصاویر Охладительные бассейновые установки на Запорожской АЭС в Энергодаре
Охладительные бассейновые установки на Запорожской АЭС в Энергодаре - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.08.2022
Telegram
نماینده دائم روسیه در سازمان ملل: در هفته گذشته، غرب به کی‌یف در تلاش های باج خواهی هسته ای در اطراف نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا کمک کرده است.
به گزارش اسپوتنیک، واسیلی نبنزیا، نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد، در نشست شورای امنیت سازمان ملل گفت، در هفته گذشته، غرب به کی‌یف در تلاش‌هایش برای باج‌خواهی هسته‌ای در اطراف نیروگاه هسته‌ای کمک کرده است.
نبنزیا گفت: "در هفته گذشته، حامیان غربی اوکراین اساساً به کیف در تلاش‌هایش برای باج‌گیری هسته‌ای زاپوریژیا، کمک می‌کنند و واقعیت‌های گلوله باران نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا توسط نیروهای مسلح اوکراین را نادیده می‌گیرند."
گفتنی است، در هفته‌های پسین، نیروهای مسلح اوکراین مرتباً به نیروگاه هسته ای زاپوریژیا حمله می‌کنند که با یک فاجعه هسته‌ای در مقیاس بزرگ تهدید می‌شود.
به گفته ولادیمیر روگوف، یکی از اعضای شورای اصلی اداره منطقه زاپوریژیا، نظامیان تیپ 44 توپخانه نیروهای مسلح اوکراین از راکت های هدایت شونده و گلوله های ساخت غرب استفاده می کنند. گلوله باری پیش از این به خط فشار قوی پست کاخوفسکایا آسیب رسانده است ، پرسنل مجبور شدند ظرفیت دو واحد نیرو را کاهش دهند.
شایان ذکر است که ارتش روسیه طی یک عملیات ویژه برای غیرنظامی کردن و نازی زدایی اوکراین، بخش‌های خرسون و آزوف در منطقه زاپوریژیا را تصرف کرد. اداره های غیرنظامی-نظامی در آنجا کار می کنند، پخش شبکه های تلویزیونی و ایستگاه های رادیویی روسیه آغاز شده است، روبل به گردش در آمده است و روابط تجاری با کریمه در حال بازسازی است. مناطق آزاد شده اعلام کردند که قصد دارند بخشی از روسیه شوند.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала