زیان شرکت های آلمانی در پی از خروج از روسیه تخمین زده شد

© Sputnik / پس از روسیه، این‌بار آلمان در تلاش برگزاری نشست بین‌الافغانی است
پس از روسیه، این‌بار آلمان در تلاش برگزاری نشست بین‌الافغانی است - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 22.08.2022
Telegram
شرکت های معتبر آلمان زیان خروج از روسیه را حدود 10 میلیارد یورو تخمین زدند.
به گزارش اسپوتنیک، به نقل از Handelsblatt شرکت های آلمانی زیان ناشی از خروج از بازار روسیه پس از شروع عملیات ویژه در اوکراین را 10 میلیارد یورو تخمین زده اند.
این مبلغی است که شرکت های پیشرو آلمانی به طور جمعی در قالب زیان های مربوط به خروج از روسیه متقبل شده اند. دارایی های مربوط به روسیه یا بلاروس، از جمله مطالبات و اوراق بهادار، از صورت وضعیت مالی خارج می شوند زیرا در آینده قادر به ایجاد درآمد نیستند.
شرکت ارائه دهنده خدمات برق در آلمان موسوم به یونیپر Uniper اعلام کرد که در نیمه اول سال 2022 به دلیل کاهش شدید عرضه گاز طبیعی از روسیه، 12.3 میلیارد یورو زیان خالص متحمل شده است.
در بیانیه‌ای این شرکت گفته شد که به قیمت میلیاردها ضرر که ناشی از کاهش شدید واردات گاز از روسیه بود، طی ماه‌ها نقش مهمی در تثبیت عرضه گاز آلمان ایفا کرده است.
بر اساس این گزارش، جریان گاز طبیعی از روسیه، بزرگترین تامین کننده گاز آلمان، در چند ماه گذشته به دلیل مسائل فنی ناشی از تحریم‌های مرتبط با اوکراین علیه مسکو کاهش یافته است.
در نتیجه، یونیپر مجبور شده است برای جبران کسری گاز خود، این محصول را در بازار نقدی با قیمت های بسیار بالاتر خریداری کند.
وضعیت مالی این شرکت به حدی وخیم شده است که برلین ماه گذشته مجبور شد وارد عمل شود و تا حدی شرکت را ملی کند و 30 درصد از سهام آن را خریداری کند.
طبق بیانیه منتشر شده، این شرکت در حال حاضر نمی‌تواند پیش‌بینی مناسبی برای درآمد سال جاری میلادی منتشر کند، اما به طور ضمنی اشاره کرد که احتمالاً یک "نتیجه منفی قابل‌توجه" وجود دارد.
گفتنی است در 24 فبروری، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در یک سخنرانی تلویزیونی، آغاز عملیات نظامی ویژه برای دفاع از جمهوری های دونباس را که در اوایل همان هفته رسماً به رسمیت شناخته شده بود، اعلام کرد.
از آن زمان کشورهای غربی فشار تحریم‌ها بر روسیه را افزایش داده‌اند و تعدادی از بانک‌ های روسیه را تحریم کرده و تعدادی از مقامات ارشد روسیه را در لیست سیاه قرار داده‌اند و دارایی‌ های آنها را در خارج از کشور مسدود کرده‌اند.
مسکو به صراحت اعلام کرده است که هیچ طرح اشغالگری ندارد و هدف این عملیات حفاظت از غیرنظامیان دونباس در برابر نسل کشی و غیر نظامی کردن و نازی زدایی در اوکراین است
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала