- اسپوتنیک افغانستان  , 1920
عملیات ویژه روسیه در اوکراین
روسیه 24 فبروری عملیات ویژه خود را در اوکراین آغاز کرد. ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه، هدف این عملیات را "محافظت از افرادی عنوان کرد که در طول هشت سال گذشته توسط رژیم کی‌یف تحت شکنجه و جنایت قرار گرفته اند" .

وزارت خارجه روسیه سرقت انرژی از نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا را کذب نامید

© Sputnik / Natalia Seliverstova /  مراجعه به بانک تصاویر Здание Министерства иностранных дел РФ и Водовзводная башня Московского Кремля
Здание Министерства иностранных дел РФ и Водовзводная башня Московского Кремля - اسپوتنیک افغانستان  , 1920, 17.08.2022
Telegram
وزارت امور خارجه روسیه انتشارات وال‌استریت جورنال در مورد سرقت انرژی از نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا، را اطلاعات نادرست خواند.
به گزارش اسپوتنیک، وزارت خارجه روسیه مقاله وال استریت ژورنال را که در آن روسیه را به سرقت انرژی از نیروگاه اتمی نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا، نسبت داده شده، یک فریب خواند. این در مطلب در وب سایت این اداره منتشر شده است.
وزارت امور خارجه، خاطرنشان کرد که رسانه‌های آمریکایی همچنان به نشر اطلاعات نادرست در اطراف نیروگاه زاپوریژیا ادامه می‌دهند و مقامات اوکراینی، کارکنان نیروگاه و برخی "کارشناسان مستقل بین‌المللی" در زمینه انرژی هسته‌ای به نویسندگان کمک کردند تا به نتیجه‌گیری در مورد "سرقت انرژی اوکراین" در این نیروگاه برسند.
"سطح تحلیلگران شخص ثالث جذب شده توسط مبلغان محلی طعنه آمیز است". یکی از این "متخصصان" از کارمندان سابق سفارت ایالات متحده در کی‌یف است که تمایل را به "الحاق" جریان های انرژی، نسبت می دهد. در این تیصره آمده است که مصرف کنندگان اوکراینی را از نیروگاه هسته‌ای زاپوریژیا، حذف کرده و حجم آزاد شده برق را در شرایط افزایش قیمت انرژی به صورت سودآور می فروشند.
پیش از این ولادیمیر روگوف، سخنگوی اداره منطقه زاپوروژیا در برنامه "راسیا 24" گفت که گلوله باران نیروگاه های هسته ای دقیقاً با موشک های هدایت شونده تولید شده توسط همان آنگلوساکسون ها انجام می‌شود.
نوار خبری
0
برای شرکت در گفتگو
ورود به سیستمیا ثبت نام کنید
loader
بحث و گفتگو
Заголовок открываемого материала